Plenerowy przewodnik imprezowy! Zaplanuj sobie czas już dziś! (zapowiedź, zdjęcia, wideo)

Mamy dobre wiadomości dla naszych Czytelników, którzy uwielbiają plenerowe wydarzenia kulturalne. W tym sezonie ich na pewno nie zabraknie. Oto kilka z nich, jakie szczególnie polecamy, na które warto zarezerwować sobie czas już dziś.

1 czerwca Dzień Dziecka

Jak zapowiada Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury tego dnia na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury atrakcji nie zabraknie. W tej lokalizacji stanie specjalne miasteczko, z którego do woli będą mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy.

Na scenie zaprezentuje się Kasia Łaska wokalistka m.in  Teatru Muzycznego, finalistka 15 edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” na antenie Telewizji Polsat. Kasia Łaska użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych, zaś w nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a „Kraina lodu” zaśpiewała, jako Elsa piosenkę „Mam tę moc”, a kilka lat później wykonała „Chcę uwierzyć snom” z filmu „Kraina Lodu 2”.  W 2020 roku zaśpiewała  ten utwór podczas Oscarowej Gali w Los Angeles.

Kasia zaprosi  do wspólnego śpiewania w Ostrowcu Świętokrzyskim swoje przyjaciółki i niezwykle utalentowane wokalistki  –  głosy „księżniczek” Disneya – Magdę Wasylik i Weronikę Bochat. Wokalistki wykonają utwory z ulubionych przez dzieci bajek.

25 czerwca „Ostrowiecki Rap” prezentuje: Peja

Początek wakacji z naszych ustaleń ma upłynąć już tradycyjnie w hip-hopowym klimacie. „Ostrowiecki Rap” oraz MCK przygotowują koncert prawdziwej legendy polskiej sceny hip- hopowej- rapera Peji.  

Peja występował na jednej scenie razem z Ice T, Body Count i Public Enemy. Nagrywał z ikonami takimi jak: AZ, Jeru the Damaja, Masta Ace, ONYX, Edo G, Smoothe da Hustler, Kool G Rap czy Chi Ali. Publikacje na temat jego twórczości ukazały się m.in. w czasopismach „The New York Times” i „The Source”.  Jest laureatem nagrody Fryderyka, nominowany do European MTV Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca.

Starsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego pamiętają zapewne jego koncert w legendarnym klubie „Scena”.

7-9 lipca „Wielki Ogień”

Już tradycyjnie miłośnicy rocka i bluesa nie mogą doczekać się kolejnej edycji festiwalu „Wielki Ogień”. Jego XVI odsłonę uświetnią swymi występami m.in. Patrycja Markowska oraz Lord Bishop Rocks.

 

Patrycja Markowska to hippiska, artystka, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności od lat spotykają się z ogromną sympatią fanów, sprawiając, że kolejne utwory Patrycji królują na listach przebojów. Muzyka i życie zgodne z hasłem Peace&Love towarzyszą jej od zawsze. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjedzie w ramach trasy promującej jej ostatni album „Wilczy pęd”.

25-27 sierpnia Dni Ostrowca

Tegoroczne Dni Ostrowca wracają do trzydniowej formuły i już wiemy, że każdego z nich usłyszymy wielką gwiazdę polskiej sceny muzycznej. Choć dyrektor MCK Jacek Kowalczyk zasłania się tajemnicą i zawieraniem ostatnich umów podajemy, że Dni Ostrowca 2023 w piątek 25 sierpnia otworzy Agnieszka Chylińska.

Ikony polskiej muzyki w ramach letniej platynowej trasy odwiedzi najpiękniejsze polskie amfiteatry i podbije serca fanów dobrej muzyki. „Jest nas więcej” to pierwszy taki koncert Agnieszki Chylińskiej w jej solowej karierze i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć wszystkie muzyczne oblicza artystki. Wyruszymy w muzyczną podróż przez największe hity, utwory sprzed lat w zupełnie nowych aranżacjach i współczesne przeboje. Poczujemy, jak bardzo różnorodna jest muzyka Agnieszki Chylińskiej, a jak silne są jej stałe, nieodłączne elementy – charyzma, niepohamowane prawdziwe emocje i ogromny talent. Słowem, to Agnieszka Chylińska w jej muzycznym kalejdoskopie.

Wydarzenia organizuje Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 Zebrał: Paweł Słowiński

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *