Badamy nie tylko mamy!

 W Dzień Matki Ostrowiecki Klub Amazonka we współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Ostrowcu Świętokrzyskim, zachęcał do profilaktyki zdrowotnej nie tylko kobiety. W ramach akcji można było odebrać zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne USG piersi, jamy brzusznej oraz tarczycy. Zainteresowane panie  mogły nauczyć się samobadania piersi  na przygotowanych fantomach. Jak przyznaje Danuta Ogórek, prezes „Ostrowieckich Amazonek”, Stowarzyszenie działa od 26 lat, skupia 80 aktywnych kobiet i w ramach realizowanej misji zachęca do profilaktyki i dbałości o swoje zdrowie, a także wspiera osoby, które podejmują walkę z chorobami nowotworowymi.

-Dziś mamy obchodzą swoje święto, jednak tak naprawdę każda okazja jest dobra do tego, aby zadbać o swoje zdrowie i pomyśleć o sobie. Profilaktyka jest bardzo ważna, gdyż wcześnie wykryte zmiany, skutkują całkowitym wyleczeniem – mówi Danuta Ogórek, prezes Stowarzyszenia.

Jak mówiły uczestniczki akcji – zdrowa mama, to szczęśliwa rodzina. Piątkowej akcji „Amazonek”, towarzyszyło piękne hasło: „Jestem ostrowczanką. Kocham życie i badam się”. Wszyscy, którzy odebrali zaproszenia otrzymywali gadżety promujące zdrowie. Akcja była finansowana z dotacji gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Badamy nie tylko mamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *