„Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami”

To będą wyjątkowe spotkania z gwiazdami – byli reprezentanci Polski w piłce nożnej poprowadzą „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami”, które już 3 czerwca odbędą się w Kielcach. To pierwsze, inaugurujące cały cykl warsztatów z wybitnymi piłkarzami, w każdym z kolejnych udział weźmie udział ponad 100 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. W Kielcach można będzie się spotkać z takimi postaciami, jak Kamil Kosowski, Piotr Brożek, Paweł Brożek, Paweł Golański, Tomasz Kuszczak, Grzegorz Piechna, Marcin Robak, Jakub Wawrzyniak czy Mariusz Jop. Zapowiada się wyjątkowa piłkarska impreza!

– Naszym celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród świętokrzyskich dziewcząt i chłopców. W planach jest organizacja takich samych warsztatów, również z udziałem gwiazd piłki nożnej. Chcemy wyrównać szanse dzieciom i młodzieży w dostępie do sportu niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców – mówi Łukasz Korus, członek zarządu ŚZPN oraz Komisji Mediów i Marketingu PZPN. Zajęcia będą miały dwojaki charakter – najpierw dzieciaki wezmą udział w treningach piłkarskich, konkurencjach i animacjach, a późnej wezmą udział w mini-turnieju piłkarskim.

Gośćmi specjalnymi obu imprez będą byli reprezentanci Polski oraz znani polscy piłkarze – Kamil Kosowski, Piotr Brożek, Paweł Brożek, Paweł Golański, Tomasz Kuszczak, Grzegorz Piechna, Marcin Robak, Jakub Wawrzyniak czy Mariusz Jop. Włączą się aktywnie w zajęcia i zabawę z młodymi uczestnikami warsztatów.

W trakcie zajęć młodzi piłkarze będą mogli zapoznać się również z historią walki o niepodległość Polski. – Nasz projekt uwzględnia program edukacyjny, mający na celu poznanie bohaterów walczących o wolność na terenie województwa świętokrzyskiego. Młodzież będzie mogła dowiedzieć się wiele m.in. o bohaterach walki o niepodległość Wacławie Królu, Adamie Bieniu, Janie Piwniku i Kazimierzu Sykulskim – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”.

Patronat honorowy nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami” objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka. –  Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w pikniku, zarówno tym aktywnym, jako uczestnik rozgrywek sportowych, ale także jako kibic, bo z pewnością nikt nie będzie się nudził. 3 czerwca w Kielcach czeka nas po prostu piękne, sportowe święto – mówi minister Krupka.

Wydarzenie wspiera także Enea Elektrownia Połaniec. – W Enei mocno wspieramy sport, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Uważamy, że to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń. Cieszymy się, że możemy zaangażować się w projekt, z którego skorzystają młodzi piłkarze z naszego regionu – mówi Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Dodatkowe nagrody ufundowała sieć salonów Fitness Endorfina Platinum. Cykl „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *