Wygrana piłkarzy wodnych KSZO w Łodzi z Neptunem na koniec sezonu

Ekstraklasy piłki wodnej. *UKS Neptun Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 10:13 (2:5, 4:2, 1:2, 3:4).

Najlepsi zawodnicy: Michał Wajler (Neptun) – Daniel Idzikowski (KSZO)
Neptun: Michalski – Szmajda, Wieczorek 1, Bątkiewicz, Stępiński 2, Wajler 2, Telbuch 2, Kulecki 1, Ciuła 1, Gaszewski, Sznajder, Padykuła 1. Trener: Dominik Sznajder.
KSZO: Skaliński, Kotaś – Bartosik, Idzikowski 1, Rusewicz 5, Kochański, Mamot, Krakowiak 2, Skrzypiński, Nochelski, Hryshevich 3, Walesic 2, Gabryszewski. Trener: Robert Serwin.

W ostatnim meczu sezonu waterpoliści KSZO pokonali w Łodzi tamtejszy Neptun i rozgrywki zakończyli na 6 miejscu w Polsce.
Mecz miał swój ciężar, bo przy zwycięstwie różnicą pięciu bramek łodzianie mogli wyprzedzić naszą drużynę w tabeli. Podopieczni trenera Roberta Serwina rozpoczęli mecz od mocnego akordu, prowadząc po pierwszej kwarcie 5:2. Gospodarze nie odpuszczali. Wygrali drugą kwartę, a w połowie trzeciej doprowadzili do remisu 7:7. Od tego momentu to na szczęście KSZO dyktował już warunki gry. Ostrowczanie po trzech kwartach prowadzili rożnicą dwóch bramek, a przewagę na 37 sekund przed końcową syreną powiększyli nawet do czterech bramek.
Tytuł mistrzowski już przed tygodniem zapewniła sobie drużyna AZS Uniwersytet Łódzki. Po srebro sięgnęli waterpoliści WTS Polonia Bytom. Otwarta pozostała tylko kwestia przydziału brązowego medalu. Zdecydował niedzielny, wieczorny mecz w Łodzi, pomiędzy ŁSTW, a właśnie bytomianami. Wygrałą ekipa WTS Polonia, a brąz przypadł piłkarzom wodnym Alfy Gorzów Wielkopolski.