PGE Obrót: Jest zdalna możliwość składania oświadczeń

Kończy się ośmiomiesięczny termin na składanie oświadczeń w związku z prawem do wyższego limitu zużycia i tańszej energii w ramach Tarczy Solidarnościowej. To główny powód wzmożonego ruchu w ostatnim czasie w stacjonarnych placówkach sprzedawców energii. Nie każdy jednak i nie zawsze musi przychodzić do Biura Obsługi, które do 30 czerwca pracują dłużej, w godz. 16-18 obsługują wyłącznie oświadczenia w ramach Tarczy Solidarnościowej.

W 2023 r. każde gospodarstwo domowe w Polsce korzysta z tańszej energii w ramach Tarczy Solidarnościowej i ma zamrożone ceny energii elektrycznej na poziomie cen z 2022 r. do progu zużycia 2 000 kWh energii. Bez konieczności składania oświadczenia. System działa wówczas z automatu.
Jak sprawdzić ile energii zużywamy?
Najprościej sprawdzić to na fakturze za energię, którą otrzymujemy. Można także zweryfikować swoje zużycie korzystając z elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE eBOK.
Komu przysługuje wyższy limit zużycia, kto powinien złożyć oświadczenie?
•Jeżeli w danym gospodarstwie jest osoba z niepełnosprawnością, wówczas limit zużycia jest wyższy i wynosi 2 600 kWh.
•W przypadku rolników oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny limit ten to 3 000 kWh.
W takich sytuacjach, zgodnie z obowiązującym prawem, wymagane jest złożenie do końca czerwca 2023 r. oświadczenia, potwierdzającego prawo do zwiększonego limitu. Należy pamiętać, że rolnicy muszą dostarczyć także kopię decyzji o wymierzeniu podatku rolnego za 2022 r., a rodziny – kopię Karty Dużej Rodziny.
Dłuższe godziny pracy Biur Obsługi PGE
W związku z kończącym się terminem na składane oświadczeń, PGE wydłużyła godziny pracy stacjonarnych Biur Obsługi Klienta. Do piątku do 30 czerwca będą one otwarte od 08:00 do 18:00.
Przy czym w godz. 16:00-18:00 przyjmowane będą tylko oświadczenia w zakresie Tarczy Solidarnościowej. Listę stacjonarnych placówek obsługi można znaleźć na stronie www.gkpge.pl w zakładce Strefa Klienta.
Zdalna możliwość składania oświadczeń
Zachęcamy do składania oświadczeń w sposób zdalny. Wygodnie i szybko można to zrobić poprzez platformę ePUAP, aplikację mObywatel, mailem na serwis@gkpge.pl lub listownie na adres PGE Obrót.
Warto pamiętać, że liczy się data wysyłki. Wypełnione oświadczenie wraz ewentualnym załącznikiem można więc przesłać nawet 30 czerwca br.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *