Wpadli dwaj z narkotykami

W dniu 7 lipca 2023 r. 34-letni ostrowczanin usłyszał zarzuty posiadania narkotyków w warunkach recydywy. Grozi mu teraz wyższy wymiar kary. Natomiast jego młodszy kompan 23-letni usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

-W dniu 6 lipca 2023 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn: 34-latka oraz 23-latka –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na widok stróżów prawa 34-latek zaczął uciekać, ale został zatrzymany ok. godz. 18.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Świętokrzyskiej. Posiadał przy sobie blisko 7 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. W trakcie przeszukania miejsca jego zamieszkania policjanci ujawnili porcję suszu roślinnego.  Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że była to marihuana.

W tym samym dniu, o godz. 11.45, policjanci z ogniwa patrolowo -interweniującego ostrowieckiej komendy udali się na ul. Wspólną w Ostrowcu Świętokrzyskim, celem udzielenia asysty pracownikom karetki pogotowia. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna, któremu udzielana była pomoc medyczna miał być pod wpływem narkotyków. Zachowywał się bowiem irracjonalnie i agresywnie.

-Na miejscu mundurowi ujawnili przy 23-latku zawiniątko z zawartością suszu roślinnego –informuje podkomisarz Ewelina Wrzesień. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to marihuana o wadze ponad 32 gramów.

W trakcie legitymowania okazało się, że był on poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkaniec gminy Bodzechów ma do odbycia karę 13 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *