Zamiast rozgrywek juniorskich A-klasa. Eksperyment?

Zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej przyjął zgłoszenie zespołu rezerw KSZO II, który w sezonie 2023/2024 będzie występował w A-klasie.

Jak poinformował nas Jarosław Sarna – członek zarządu KSZO 1929, trenerami rezerw KSZO będą Rafał Barański oraz Marcin Wróbel.

-Zespół zasilą w głównej mierze juniorzy naszego klubu, zawodnicy nie łapiący się do meczowej kadry I zespołu oraz piłkarze Oldboys KSZO – podkreśla Jarosław Sarna.

Przeciwnikami rezerw naszego klubu będą takie zespoły, jak: MKS Star II/ŁAZY Starachowice, LZS Samborzec, KS Tarłów, KS Nidzianka Bieliny, GKS Agricola Łoniów, KS Koprzywianka Koprzywnica, KS Piast Osiek, GKS Świniary, KS Baszta Rytwiany, OKS Opatów, GKS Iwaniska i Marol Jacentów.

O terminarzu rozgrywek poinformuje jak tylko zostanie ustalony przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

-Uważam utworzenie drugiej drużyny KSZO za decyzję słuszną, bo nasi młodzi zawodnicy będą mogli się ogrywać w seniorskiej piłce w rozgrywkach A-klasowych pod okiem doświadczonych i wymagających trenerów – mówi Jarosław Sarna.

-Zgłoszenie zespołu rezerw do A-klasy jest klubowym eksperymentalnym pomysłem i sam nie wiem, jakie korzyści odniesie z tego zespół i sami piłkarze  – mówi trener KSZO 1929, Rafał Wójcik. –Początkowo nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądała sytuacja z młodzieżowcami, teraz już wiemy. Według polityki PZPN i naszego klubu ważniejszy jest rocznik 2005, niż 2003 i 2004, ale nie wiedzieliśmy jakich nowych piłkarzy pozyskamy do zespołu. Postawiliśmy więc na rozwój juniorów młodszych, którzy za rok zyskają status juniorów starszych, a także na to, by z 30-osobowej kadry każdy mógł w danym tygodniu wystąpić na ligowych boiskach. Mam tu na myśli takich graczy, jak Romański, Stefański, Marzec, Sochacki, którzy jeszcze są trampkarzami i juniorami młodszymi, ale będą mieli okazję wdrażać się do gry rywalizując z seniorami. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie, ale jak uda się je realizować i czy wypali, tego nie wiem. Czas pokaże.

W pierwszej kolejce 19 sierpnia o godz. 15 KSZO II zagra z siebie z GKS Łoniów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *