Areszt dla Jarosława Górczyńskiego został przedłużony do 19 października

W dniu 14 sierpnia 2023 roku Sąd Rejonowy w Ostrowcu przedłużył areszt dla prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego do dnia 19 października 2023 roku. Na mocy wcześniejszego postanowienia Sądu Rejonowego Katowice Wschód termin stosowania tymczasowego aresztu upływał z dniem 20 sierpnia 2023 roku.

W toku posiedzenia przed Sądem Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, dotyczącego przedłużenia aresztu dla Jarosława Górczyńskiego, Prokuratura Krajowa domagała się przedłużenia stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przystał na to i zdecydował, że Jarosław Górczyński pozostanie w areszcie do 19 października 2023 roku.

Poinformowano także, że w ostatnich dniach prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu postawiono kolejne zarzuty i że obecnie ma ich on już 12.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach, Jan Klocek powiedział dla Gazety Wybiorczej, że prokurator domagał się przedłużenia tymczasowego aresztu o trzy miesiące. Sąd zgodził się wydłużyć stosowanie tego środka o dwa miesiące..

Prezydent Jarosław Górczyński konsekwentnie nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Stwierdził, że będzie walczył o uniewinnienie przed sądem.

-Szanowni Państwo, jestem niewinny –napisał w oświadczeniu Prezydent Jarosław Górczyński. Kluczowe znaczenie ma polityczne tło sprawy, rzekome zdarzenie sprzed wielu lat ponownie wybucha przed wyborami. Ostatnio, przez lata, prowadzone przeciwko mnie postępowanie zakończyło się trzema wyrokami stwierdzającymi niewinność. Jestem przekonany, że czeka mnie ta sama droga, w której prawda zwycięży!

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Areszt dla Jarosława Górczyńskiego został przedłużony do 19 października

  • 26 września 2023 at 12:16
    Permalink

    Komu wierzyć dobre pytanie wierze panu Prezydentowi !

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *