Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego z udziałem policjantów

Świętokrzyscy policjanci zapewniają bezpieczeństwo w czasie trwania 31. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, ale nie tylko.

-Nasza obecność na tego typu wydarzeniach jest obowiązkowa, gdyż praktycznie co roku wprowadzane są w służbie innowacje służące funkcjonariuszom oraz zwiększaniu poziomu bezpieczeństwa w Polsce –informuje Biuro Prasowe KWP w Kielcach. MSPO to nie tylko wystawa, ale także szereg działań świętokrzyskich funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa przebiegu jej trwania oraz płynności ruchu na pobliskich ulicach. Mundurowi przez cały czas trwania imprezy wystawienniczej zabezpieczają pobliskie skrzyżowania dróg, a także inne miejsca, tak aby nie doszło do żadnych zagrożeń oraz zdarzeń drogowych.

W otwarciu MSPO udział wziął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, poszczególni ministrowie, posłowie, senatorowie, lokalni włodarze, a także przedstawiciele służb mundurowych. Podczas MSPO nie mogło zabraknąć również policjantów na czele z gen. insp. dr Jarosławem Szymczykiem oraz szefem świętokrzyskich stróżów prawa nadinsp. dr Jarosławem Kaletą, którzy wizytowali wystawę i zapoznawali się z ofertami różnych firm.  

MSPO w Kielcach to trzecia po Paryżu i Londynie, największa wystawa sprzętu obronnego w Europie. Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej prezentowane są śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Z kolei firmy prezentują nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znaleźć  można również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *