Śledztwo w sprawie grupy przestępczej o charakterze zbrojnym

Przez ostatnie 3 miesiące policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej na terenie województw: łódzkiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Członkowie tego gangu zajmowali się nielegalnym obrotem bronią palną.

-Zabezpieczona broń najczęściej była przechowywana w miejscach zamieszkania czy w pomieszczeniach gospodarczych, ale zdarzało się, że policjanci odnajdywali broń ukrytą w skrytkach podziemnych czy na strychach domów –informuje Biuro Prasowe CBŚP. W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z niemal wszystkich Zarządów w Polsce.

W Łódzkim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania broni bez wymaganego pozwolenia, dodatkowo trzem osobom grozi odpowiedzialność za handel bronią palną i amunicją.

Łącznie w śledztwie występuje 157 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 230 zarzutów, zabezpieczono ponad 500 jednostek broni palnej, kilkanaście tysięcy sztuk amunicji, kilkaset istotnych elementów broni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *