„NIE nowotworom u dzieci”

28 i 29 września br. na ostrowieckim Rynku stanie Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda aby zrealizować przesiewowe, profilaktyczne badania USG dla 150 dzieci z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku od 9 miesięcy do 6 lat w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci”.

– Już od 2016 dzięki staraniom przewodniczącej Rady Miasta Ireny Rendudy Dudek i wiceprzewodniczącej Joannie Pikus znów na ostrowieckim Rynku zaparkuje ambulans realizujący  program, którego celem jest wczesne wykrywanie zmian nowotworowych. Do tej pory w Ostrowcu Świętokrzyskim zrealizowano już ponad 930 takich badań.

Wszystkie badania dla dzieci z terenu miasta są bezpłatne, bowiem finansowane przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.

– Samo badanie jest bezbolesne i bezpieczne -mówi wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Joanna Pikus. Specjaliści fundacji skupiają się na USG jamy brzusznej w celu wyrycia zmian nowotworowych i wad wrodzonych. Ważne jest przygotowanie dziecka do tego typu badania. W przypadku dzieci starszych ważne jest nie spożywanie posiłków na trzy godziny przed badaniem, a na dwie godziny przed dziecko powinno wypić szklankę wody. W przypadku po badaniu rodzice lub opiekunowie otrzymują wynik wraz z konsultacją lekarską.

Jak mówi przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda Dudek zapisy będą prowadzone dziś, tj. w poniedziałek w godz.16-18 pod numerami: 603843283 i 531473039. Osoby proszone są o przybycie na miejsce dziesięć minut przed godziną wyznaczonego badania.

W tym roku partnerem akcji jest ostrowiecka Restauracja McDonalds, która przygotowała niespodziankę dla wszystkich dzieciaków, które poddadzą się badaniu.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *