Honorowi krwiodawcy z nagrodami

Jak co roku, honorowi dawcy krwi odebrali nagrody w ramach konkursu: „Twoja kropla krwi, otwiera życia drzwi”, zorganizowanego przez Rejonowy Oddział PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim w partnerstwie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Placówki Terenowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak mówił prezes Rejonowego Oddziału PCK Stanisław Fiolik, idea konkursu zrodziła się z dużego zapotrzebowania krwi w okresie wakacji. To czas kiedy wzmaga się liczba zdarzeń, gdzie potrzebny jest ten bezcenny dar życia, a także krwiodawcy korzystają z urlopów, więc ich nieobecność powoduje mocno odczuwalne braki krwi. Stąd też celem konkursu jest pozyskanie leku, którego nie da się wyprodukować w żadnym laboratorium. W okresie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia br. krew oddało 353 osoby z powiatu ostrowieckiego.

Spośród nich wylosowano 30 uczestników. Po raz pierwszy w tym roku w konkursie uczestniczyli krwiodawcy z innych gmin powiatu ostrowieckiego. Do tej pory uczestniczyli w nim jedynie osoby z gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się z udziałem wiceprezydenta Artura Łakomca, wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, członka zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej oraz przewodniczącego Rady Powiatu, Mariusza Pasternaka.

Nagrody odebrali mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego: Marcin Adamski, Rafał Chwałek, Łukasz Grudzień, Ilona Galka, Michał Gorazd, Jarosław Hamera, Tomasz Janda, Piotr Kabza, Tomasz Kociubiński, Karol Łepecki Kamil Parasiak, Stanisław Sejmicki, Jarosław Sieniek, Janusz Skuza, Edyta Stec, Małgorzata Stola, Artur Tokarski, Andrzej Wieczorek, Karol Wójtowicz, Adrian Zdonek oraz Grzegorz Karbowniczek z Kunowa, Grzegorz Krzemiński z Miłkowa, Łukasz Styczeń z Mychowa, Andrzej Tofil z Nowej Dębowej Woli, Filip Wanat z Piasków Brzóstowskich, Krystian Kargul z Piasków Brzóstowskich, Bartosz Rutkowski z Piasków Brzóstowskich, Wiktoria Surma z Nowej Dębowej Woli, Krzysztof Węgorkiewicz z Boksycki oraz Marta Wójcik z Ćmielowa. Zarząd Rejonowego Oddziału PCK oraz obecni samorządowcy dziękowali krwiodawcom za wrażliwość i empatię, które kierują do drugiego człowieka, dzieląc się bezcennym darem życia, dając tym samym drugą szansę innym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *