Cóż za mecz w Nowym Targu…

III liga piłkarska. Grupa IV. *NKP Podhale Nowy Targ – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:0).

1:0 – Hubert Antkowiak, 37 min.

1:1 – Dominik Pisarek, 54 min. (głową)

2:1 – Hubert Antkowiak, 71 min. (głową)

2:2 – Łukasz Mazurek I, 90 min. (głową)

Podhale: Osobiński – Kawula, Nakrosius, Jakubowski – Michota, Turek, Tymosiak, Purcha (90.Niedziałkowski), Rubiś – Grzebieluch (65.Płatek), Antkowiak. Trener: 

KSZO: Klon – Domagała (88.Żebrowski), Jarzynka, Mazurek I, Mężyk, Brągiel (65.Lis), Orlik, Kołoczek, Zimnicki (65.Zdyb), Szynka, (88.Lipka) – Pisarek (65.Mazurek II). Trener: Andrzej Wójcik.

Sędziował Mateusz Długosz.

Żółte kartki: Turek, Grzebieluch, Tymosiak – Orlik, Mężyk

Widzów: 150.

KSZO zremisował w Nowym Targu i co najważniejsze podział punktów osiągnął  po nienajlepszej grze, w której momentami to ekipa gospodarzy tworzyła boiskowe wydarzenia.

Trzeba podkreślić, że sztuczna nawierzchnia boiska w Nowym Targu nie sprzyjała piłkarzom KSZO, którzy zwłaszcza w I połowie, kiedy mieli problemy z adaptacją do warunków gry na skąpanej deszczem sztucznej murawie, ustępowali rywalom. W I połowie nasza drużyna straciła gola po stracie piłki w środkowej strefie boiska. W 37 min. Grzebieluch zagrał piłkę do piłkę do Rubisia, który zacentrował w nasze pole karne, gdzie niedostatecznie pilnowany Antkowiak zdołał wpakować futbolówkę do siatki. Oczywiście w tej odsłonie meczu mecz nie toczył się do jednej bramki, bo strzałami z różnych pozycji na zdobycie bramki starali się i Dominik Pisarek i Patryk Orlik i Łukasza Mazurek.

Po zmianie tron, KSZO zaatakował. W 51 min., po niecelnym strzale Dariusza Brągiela, nadeszła 54 min, kiedy to po dograniu piłki do środkowej strefy pola karnego rywali Pisarek musnął głową piłkę i po błędzie bramkarza Podhala Osobińskiego doprowadził do wyrównania.

Niestety, w 71 min. piłka zatańczyła na naszym polu karnym. Po dośrodkowaniu z lewej strony Michoty najpierw główkował Nakrošius, a później Antkowiak i znów przegrywaliśmy. W 78 min. po strzale Purchy piłka odbiła się od słupka.

Nasza drużyna do końca walczyła jednak o korzystny rezultat. Już w doliczonym czasie gry po wrzutce w pole karne celną główką popisał się Łukasz Mazurek i w ten sposób z Podhala przywozimy jeden punkt.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Cóż za mecz w Nowym Targu…

  • 01/10/2023 at 14:38
    Permalink

    Pod nieobecność Nawrota ta funkcję pełnił Kołoczek Maciej i to jego 2 asysty doprowadziły do bramek o tym się nie pisze proszę o wiarygodność byłem oglądałem mecz gra na sztuczn boisku powinna być zakazana bo to ciężkie obtarcia są głębokie i bolesne nic PZPN nie zrobił aby ta sprawa rozwiązać ciekawy jestem czy na zachodzie też grają na sztucznym wstyd Boniek Kulesza nie reagują obracają milionami może w 3 lidze coś by pomogli no wstyd 21 wiek i sztuczne boisko dziękuję to moja opinia bo kiedyś grałem może ktoś tym się zainteresuje bo szkoda tych chłopaków z kontuzjami

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *