Każdy zasługuje na pamięć

Już po raz czwarty przed obchodami Wszystkich Świętych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rusza z akcją „Każdy zasługuje na pamięć”, w której wolontariusze i Organizatorzy Społeczności Lokalnej udają się na zapomniane groby, najczęściej NN, by je uporządkować.

Jak wyjaśnia Katarzyna Kozińska z MOPS, do tej pory wolontariusze uczestniczący w tym działaniu koncentrowali się na mogiłach zapomnianych, lecz w tym roku akcja ma szerszy zasięg.

-Widzimy nowe potrzeby i chcemy naszą akcję skierować także do osób starszych, samotnych, które z różnych przyczyn nie czują się na silach lub stan zdrowia im nie pozwala na to, aby samodzielnie pójść na grób bliskich i zapalić symboliczną lampkę. Wystarczy, aby taka osoba skontaktowała się z nami telefonicznie i umówiła z wolontariuszem, który zapali znicz na wskazanym grobie – wyjaśnia Katarzyna Kozińska z MOPS.

Wolontariusz po kontakcie telefonicznym, odwiedzi daną osobę w domu, ustali lokalizację grobu, odbierze znicz lub pieniądze na jego zakup. Wszystkie znicze przekazane wolontariuszom zostaną zapalone w dniu 31 października. Akcja będzie realizowana wyłącznie na cmentarzach na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Zgłoszenia osób zainteresowanych tą formą pomocy będą przyjmowane do 24 października pod nr tel. 535 988 069.

W tym roku wolontariusze będą wykonywać także symboliczne wiązanki na groby osób bezimiennych i każdy mieszkaniec może włączyć się do tej szlachetnej akcji poprzez przekazanie kwiatów, które ma w swoim domu, a także wkładów do kloszy pozyskanych ze zniczodzielni. Każdy zasługuje na pamięć, warto więc dać coś od siebie. Wszystkie informacje dotyczące włączenia się w akcję można uzyskać pod nr tel. 535 988 069.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *