„Nic o Was bez Was”. Powstaje MRM

W Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się prezentacja kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Teraz przed nimi kampania wyborcza, którą zwieńczy głosowanie w dniach 28 października – 12 listopada poprzez platformę https://mrm.um.ostrowiec.pl/

– Chciałbym serdecznie podziękować za zainteresowanie tą inicjatywą. Jednym zdaniem mógłbym spuentować to spotkanie: „nic o Was bez Was”. Idea która nam przyświecała podczas tworzenia Młodzieżowej Rady Miasta to abyście wzięli sprawy w swoje ręce, decydowali o swoich sprawach. Chciałbym żebyście Wy jako młodzież włączyli się w proces decyzyjny w naszym mieście dotyczący spraw związanych dla Was ważnych. To nie będzie tylko ciało doradcze, ale będziecie mogli wnosić swoje projekty do dorosłej rady – mówił wiceprezydent Artur Łakomiec.

Do obowiązków MRM będzie należało podejmowanie inicjatyw na rzecz młodzieży, organizowanie koncertów, kin plenerowych, imprez sportowych, proekologicznych czy charytatywnych. Młodzieżowa Rada Miasta będzie także dbała o rozwój dialogu pomiędzy władzami w mieście a młodzieżą oraz pomagała zrozumieć potrzeby i problemy młodzieży.

30 z 32 kandydatów do 23 osobowej Młodzieżowej Rady Miasta zaprezentowało sylwetki i pomysły na rozwój Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród propozycji pojawiały się pomysły organizacji koncertów, turniejów sportowych i e-sportowych. Sporo miejsca młodzi ludzie mówili o przyszłości miasta, jakie winno one być, aby chcieli tu wrócić po studiach.

-Chcę dopuścić młode pokolenie do głosu, byśmy sami mogli decydować o swoim mieście i przyszłości, żeby wszyscy ludzie w szczególności dorośli traktowali nas młodych na poważnie, oraz żeby włączyć większe grono młodzieży w działalność miasta- mówiła jedna z kandydatek, Anna Głazek.

– Chciałabym zostać radną tego miasta by ono odżyło- stwierdził kolejna kandydatka Oliwia Gondek. Chcę sprawić żeby młodzież która będzie je odwiedzać w późniejszym czasie pomyślała „jak ja tu się dobrze bawiłem/am i zatęskniła za nim za latami przeżytymi w nim.

-Młodzież jest przyszłością tego miasta i ważne jest by sprawić aby dostrzegli w Ostrowcu miejsce w którym widzą przyszłość, które jest na nich otwarte. Chcę zostać radną przede wszystkim ze względu na młode pokolenie tego miasta. Moim celem jest sprawić aby ostrowiecka młodzież miała większe szanse na rozwinięcie się na wielu polach, a także by mogła się bardziej zintegrować- mówiła Julia Skowron.

W prezentacji udział wzięli kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta wraz z rodzinami, przyjaciółmi, nauczycielami. Samorząd miejski reprezentował wiceprezydent Artur Łakomiec, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Pikus, radny Rady Miasta Mariusz Łata. Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele samorządu powiatowego w osobach przewodniczącego Rady Powiatu – Mariusza Pasternak oraz członka Zarządu Powiatu  – Agnieszki Rogalińskiej.

Poznaj kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta

32 kandydatów ubiega się o 23 miejsca w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Właśnie rozpoczęła się kampania wyborcza, która potrwa do 27 października. Głosowanie poprzez platformę https://mrm.um.ostrowiec.pl/ odbędzie się w dniach 28 października – 12 listopada.

Uprawnione do głosowania będą osoby spełniające łącznie następujące warunki: na dzień wyborów ukończyły 13 rok życia i  nie ukończyły 19 roku życia, mieszkają na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego oraz kontynuują edukację.

Głosować będzie za pomoczą komputera lub smartfonu. Przed oddaniem głosu trzeba będzie podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia oraz placówkę oświatową, do której się uczęszcza. Poprawność tych danych będzie weryfikowana. Po wybraniu kandydatki/kandydata, na którą / którego chcemy zagłosować należy będzie podać swój numer telefonu. Tą drogą głosujący specjalny kod, który umożliwi ci oddanie głosu.

Każdy można oddać tylko jeden głos na jednego kandydata/ kandydatkę.

Sylwetki i programy wszystkich kandydatów możemy znaleźć na stronie internetowej https://mrm.um.ostrowiec.pl/zgloszenia

“Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publicznej.”

mn

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *