Częstochowa zdobyta! Czas na Świętokrzyską Olimpiadę Taekwondo!

Zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego „OSTO” mają bardzo intensywny, jesienny  okres startowy.

Po zawodach w Warszawie i Sierpcu 28 października w Częstochowie rywalizowali w Otwartym Turnieju LZS w Taekwondo Olimpijskim zdobywając II miejsce drużynowo. Na częstochowskich matach walczyło dziewięcioro ostrowieckich taekwondoków. Młodzicy i kadeci startowali w konkurencji walki sportowej natomiast młodsi w konkurencjach sprawnościowych i mini kyorugi.

Po raz kolejny nie zawiodła kadetka Marina Dudek zdobywając złoty medal w swojej kategorii. Wśród młodzików dobrą formę potwierdzili Kacper Wiącek i Amelia Soboń zdobywając złote medale. Bardzo dobry start zaliczył również Aleksander Kosno, który po wygranej walce zdobył brązowy medal.

W kategorii dzieci bezkonkurencyjna była Elena Koczajewska, która wygrała wszystkie cztery konkurencje i została najlepszą zawodniczką swojej kategorii. Witold Godzina brawurowo wygrał konkurencję mini kyorugi natomiast w konkurencji sprawnościowej zajął III miejsce. Pozostali zawodnicy OSTO w konkurencji dzieci również zdobyli pozycje medalowe: Nikodem Koczajewski złoty i brązowy, Maximilian Kamiński srebrny a Oliwier Winiarski brązowy.

Już 4 listopada przed zawodnikami OSTo kolejne sportowe a przed Zarządem klubu organizacyjne wyzwanie. W tym dniu w hali przy ul Świętokrzyskiej odbędzie się VIII Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo. Zawody realizowane przy współfinansowaniu z programu MIkro Granty, ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się 300 zawodników  z 16 klubów z Polski i ze Słowacji.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania młodym zawodnikom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *