Nie pobiegniemy ulicami miasta. Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2023 dla dzieci i młodzieży

W dniu 12 listopada 2023 roku na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2023, podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, wyłącznie w formule dla dzieci i młodzieży.

Trasy biegów wyznaczone zostaną na terenie boiska piłkarskiego głównej areny Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy ul. Świętokrzyskiej 11.

Od godziny 10.00 do 12.30 odbędą się biegi klas starszych szkół podstawowych (VIII-IV). W biegach tych będzie prowadzona rywalizacja, a najlepsze trójki wśród dziewcząt i chłopców zostaną nagrodzone.

O godzinie 12.30 odbędzie się Sztafeta Niepodległości na dystansie 1000m, do której zaproszone zostaną reprezentacje ostrowieckich szkół podstawowych. Bieg sztafetowy rozpoczną uczniowie klas VIII (rocznik 2009) – dziewczynka i chłopiec, którzy do przebiegnięcia będą mieli po 200 metrów. Po nich pałeczkę przejmą uczniowie klas VII (rocznik 2010), którzy przebiegną po 150 metrów i uczniowie klas VI (2011), którzy przebiegną po 100 metrów. Na ostatnich zmianach w swoich reprezentacjach pobiegną uczniowie klas V (rocznik 2012), którym do pokonania pozostanie po 50 metrów.

Jako ostatni do swoich startów przystąpią najmłodsi uczestnicy Ostrowieckich Biegów Niepodległości, którzy zaznaczą swój udział w imprezie w biegach bez rywalizacji (nie będzie prowadzona klasyfikacja). Uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczną o godzinie 12.50, a przedszkolaki o 13.30.

W przypadku wątpliwości co do udziału ucznia w danym biegu – obowiązuje rocznik urodzenia. Godziny rozpoczęcia poszczególnych biegów dla dzieci i młodzieży mogą ulec przyspieszeniu.

Klasyfikacje i nagrody. Placówki prowadzone przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2023 rywalizować będą o miano najlepszej szkoły (najliczniejszy udział w biegach i największy udział uczniów w stosunku do liczby uczniów szkoły) oraz przedszkola – na najliczniejszy udział w biegach. W rywalizacji szkół na najlepszych czekają nagrody finansowe na poprawę warunków organizacji zajęć sportowych, odpowiednio 2000zł (za I miejsce), 1500zł (II) i 1000zł (III). Najlepsze przedszkola otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale. Ponadto w każdej kategorii rocznikowej (poza przedszkolakami, uczniami oddziałów „0” oraz uczniami klas I-III szkół podstawowych) za zajęcie miejsc I – III wręczane będą pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podstawą klasyfikacji jest kolejność uczestników na mecie, a nagrody muszą być odbierane osobiście. Członkowie sztafet rywalizujących w Sztafecie Niepodległości otrzymają medale za zajęcie miejsc I-III (dekoracja bezpośrednio po zakończeniu sztafety).

Zgłoszenia. Zgłoszeń przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych można dokonywać grupowo lub indywidualnie.

Zgłoszeń grupowych może dokonać dyrekcja szkoły lub przedszkola na zasadach obowiązujących podczas międzyszkolnych zawodów sportowych – imienna lista uczestników z rocznikiem urodzenia i klasyfikacją do zajęć wychowania fizycznego, podpisana przez opiekuna – nauczyciela i dyrektora szkoły. Zgłoszeń grupowych można dokonać tylko osobiście (nauczyciel reprezentujący szkołę lub przedszkole) w terminie od 7 do 8 listopada w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.30. Po tym terminie zgłoszenia grupowe nie będą przyjmowane.

Zgłoszeń indywidualnych do udziału w zawodach można dokonać tylko osobiście 12 listopada od godziny 8.30 w biurze zawodów (oznaczony namiot na wprost bramy wejściowej na teren Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11). Indywidualnych zgłoszeń mogą dokonać tylko rodzice/opiekunowie prawni, równocześnie dostarczając zgodę na udział dziecka w zawodach wraz z zaświadczeniem lub oświadczeniem o stanie zdrowia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *