Tylko waterpoliści KSZO bez punktów

Ekstraklasa piłki wodnej. *UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 18:14 (3:5, 4:4, 4:1, 7:4).

Neptun: Michalski, Bołozowski – Szmajda, Stachowiak 1, Pawlak, Stępiński 5, Wasler 1, Shulha 2, Wieczorek 1, Ciuła 2, Janicki 4, Sznajder, Padykuła 2. Trener: Wiktor Bierendiuga.

KSZO: Skaliński, Kotaś – Wiśniewski 2, Liausha 1, Grabiński 1, Landowski, Rusewicz  8, Prabucki, Nochelski, Falarz, Walesic 1,  Kutskin 1.

Najlepsi zawodnicy: Levente Stępiński (Neptun) – Alan Rusewicz (KSZO).

Nasi waterpoliści przegrali ważny mecz w Łodzi, decydujący o układzie sił w dolnych rejonach ekstraklasowej tabeli. Ostrowczanie pozostają jedynym zespołem bez dorobku punktowego. Przed nimi teraz dwa mecze w Ostrowcu Świętokrzyskim z AZS Uniwersytet Warszawski, w których to goście są murowanymi faworytami. O opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli będzie bardzo, ale to bardzo trudno…

W Łodzi wydawało się, że ostrowiecki zespół, który przeszedł istotne zmiany kadrowe, w konfrontacji z najsłabszym zespołem poprzedniego sezonu, wreszcie złapał odpowiedni rytm. Prowadził 5:3 i 7:3, a 9:7 po dwóch kwartach. Później oglądaliśmy mnóstwo kar dla naszych graczy, aż w końcu Prabucki i Walesic zostali wykluczeni z gry z prawem zamiany. Gospodarze więc w drugiej minucie trzeciej kwarty doprowadzili do remisu 9:9, a po trzech kwartach to oni objęli prowadzenie 11:10. W ostatniej „ćwiartce” padło aż 11 bramek, ale częściej trafiali waterpoliści Neptuna i to oni zgarnęli trzy punkty. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *