Świętowali w Nietulisku Dużym

Mieszkańcy, władze samorządowe, zaproszeni goście, a przede wszystkim druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów,  obchodzili wielkie święto – oddanie do użytku wyremontowanej i rozbudowanej remizy.

Gospodarzem uroczystości był burmistrz Kunowa Lech Łodej, a wśród gości- poseł Andrzej Kryj, mł. brygad. Tomasz Łyjak, zastępca komendanta, przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Bek z radnymi – wiceprzewodniczącym Piotrem Rakoczym, Barbarą Domagałą, Renatą Ćwiklińską, Teresą Łucką, Jolantą Ożdżyńską, Marią Pająk, Tomasz Smulczyński, prezes Miejsko – Gminnego zarządu ZOSP RP, Paweł Heda, prezes OSP w Nietulisku Dużym, wykonawca inwestycji Artur kowalik, sekretarz Aneta Szloser -Tyczyńska, dyrektor GCI, Paweł Gawron, sołtys miejscowości Henryk Jabłoński, rada sołecka z przewodniczącą Anetą Tokarską, prezes Stowarzyszenia „Nietulisko nad Świśliną”, Agnieszka Świrta, prezes KGW „Kalina” Teresa Wykrota, dyrektor miejscowej szkoły Małgorzata Wolecka.

Wydarzenie zgromadziło wiele osób, co jest potwierdzeniem jego istoty dla lokalnej społeczności. Remiza w nowej odsłonie będzie służyć nie tylko druhom OSP, ale także wszystkim organizacjom działającym na terenie Nietuliska Dużego. Zaproszeni goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Została również odsłonięta pamiątkowa tablica na budynku, a cały obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu ks. Zbigniew Kozieł.

-Obiekt, który służył, służy i będzie służył przyszłym pokoleniom. Bardzo jestem szczęśliwy, że to za naszej kadencji udało nam się wykonać. Dziś mamy w Nietulisku Dużym wyremontowaną, rozbudowaną remizę. Czekamy na rozstrzygnięcie wniosku dotycząc samochodu i mam nadzieję, że wkrótce dotrze on do nowego garażu. Chcę wyrazić wdzięczność mieszkańcom Nietuliska, organizacji KGW „Kalina”, druhom za finalne, pospolite ruszenie, zaangażowanie, chęć pracy i świadomość obywatelską, że jest to nasze, dla nas i chcemy to szanować. Mamy potencjał i nie możemy go zaprzepaścić, a my jako władza, Rada Miejska, będziemy robić wszystko, aby wyposażać i remontować takie jednostki. Gdyby nie nasi ojcowie, dziadowie, którzy wybudowali ten budynek, wozili furmankami pustaki, cegły, cement i piach, tego obiektu by nie było. My nadaliśmy ten ostateczny szlif i to piękno, które teraz widzimy, ale też funkcjonalność, gdyż ten budynek będzie służył wszystkim mieszkańcom, druhom i gościom. Możemy dziś tym obiektem się chwalić. Dziękuję druhom i prezesowi P. Hedzie za rozsądek i mądrość  w działaniach.  Dziękuję przyjacielowi gminy Kunów, posłowi Andrzejowi Kryjowi i świętokrzyskim parlamentarzystom za wsparcie środków rządowych, które płynie do gminy Kunów. Ostatnio to 18 milionów, a w ostatnich dwóch latach to około 48 milionów, to duże wsparcie, dzięki któremu możemy realizować takie inwestycje służące mieszkańcom – mówił burmistrz Lech Łodej.

Nowa remiza wygląda imponująco i już służy mieszkańcom. Wyremontowany obiekt nadają lepszą jakość i już inspiruje do działań lokalną  społeczność. Wartość projektu to 5,7 miliona złotych, z czego 4,5 miliona z „Polskiego Ładu”, obejmuje on także termomodernizację budynku Urzędu Gminy, która również jest na finiszu. Nową remizą cieszą się także mieszkańcy Bukowia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *