Za rozbój trafił do w więziennej celi

W dniu 3 stycznia 2024 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy ustalili miejsce pobytu 22-latka. Ostrowczanin poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanin w więziennej celi ma do odbycia karę 1 roku i 119 dni pozbawienia wolności za dokonany rozbój. 22-latek trafił do zakładu karnego.

-W 2023 roku Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy Policji łącznie zatrzymał 558 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z tego 64 osoby były poszukiwane na podstawie listów gończych zaś pozostała na podstawie nakazów doprowadzenia.

Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia czasu wolnego od służby. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie.

Ogromnego zaangażowania wymagają od policjantów z Zespołu Poszukiwań czynności związane z poszukiwaniem osób zaginionych. W ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowano czynności w 64 takich sprawach, które w większości zakończyły się sukcesem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *