Tymczasowy areszt za kradzież zuchwałą

W dniu 1 marca 2024 r. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 52-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży zuchwałej na 59-letnim ostrowczaninie.

-Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, w godzinach porannych, na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z relacji 59-letniego pokrzywdzonego, kiedy przebywał w swoim mieszkaniu ktoś zapukał do jego mieszkania. Gdy mężczyzna uchylił drzwi, do środka wszedł znany mu 52-latek, który jeszcze kilka minut wcześniej był jego gościem. Po wejściu do środka podszedł do regału, skąd zabrał pieniądze w kwocie 200 złotych.

59-latek zawiadomił o przestępstwie policjantów. Następnego dnia w toku wykonywanych czynności funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 52-latka. Sprawca kradzieży zuchwałej trafił do policyjnej celi. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież zuchwałą grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *