Seminarium o wyzwaniach medycyny sportowej. Sportowcy KSZO będą mogli bezpłatnie studiować na ostrowieckiej uczelni

W dniu 21 marca w auli ostrowieckiej Akademii Nauk Stosowanych im. J.Gołuchowskiego odbędzie się seminarium popularno-naukowe „Wygrać zdrowie. Wyzwania Medycyny Sportowej”. Odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 95-lecia KSZO.

Po otwarciu seminarium nastąpi podpisanie umów między ANSG, a klubami KSZO i KSZO 1929. Władze uczelni zobowiążą się w niej do umożliwienia sportowcom KSZO bezpłatnych studiów na wybranym przez nich kierunku. Przypomnijmy, że na uczelni reaktywowano Klub Uczelniany AZS ANSG, który prowadzi cztery sekcje sportowe: piłkę nożną mężczyzn, siatkówkę kobiet, tenis stołowy i szachy.

Wykłady rozpoczną się o godz. 11.30. Wystąpią z nimi:

*lek. med. Bożena Kubica (wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim) – „Sport a zdrowie, czyli kilka słów o medycynie sportowej”

*prof. dr hab. n. med. Marcin Maciejczyk (AWF Kraków) – „Nawadnianie organizmu a sport”

*dr n. med. Monika Borek (ANSG) – „Uprawianie sportu a alkohol”

*lek. med. Adrian Ryznar (wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim) – „Urazy stawu kolanowego u sportowców”

*dr n. med. Marek Wiecheć; prof. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński (UJK w Kielcach) – Wpływ aplikacji Kinesiology Tapingu – plastrowania dynamicznego na wybrane cechy motoryczne u pływaków wysokiego wyczynu sportowego

mgr farm. Ewelina Walus (ANSG) – Suplementy diety w życiu sportowca

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *