W waterpolowej ekstraklasie KSZO nadal bez punktów. Młodzież przegrywa wysoko

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – WTS Polonia Bytom  6:23 (0:4, 3:5, 2:6, 1:8).

KSZO: Skaliński, Kotaś – Wiśniewski 1, Idzikowski 1, Liausha 1, Kochański 1, Landowski, Rusewicz 2, Prabucki, Nochelski, Kutskin 1, Walesic 1. Trener: Robert Serwin.

WTS Polonia: Goik – Kiwacki 2, Ozga 2, Siebler 1, Brzozowski, Velazquez 1, Radosław Paczyna 2, Struzik 4, Bomba 4, Szopa 1, Cebo 4, Moś 2. Trener: Krzysztof  Paczyna.

Najlepsi zawodnicy: Jan Skaliński (KSZO) – Patryk Cebo (WTS Polonia).

Sędziowali: Sebastian Sitek i Sebastian Paczkowski.

W potyczce z bytomianami nasz zespół bardzo dobrze grał w środkowej fazie II kwarty. I to by było na tyle, jak mawiał satyryk i radiowiec co się zowie Jan Tadeusz Stanisławski… Ostrowczanie w przeciwieństwie do rywali oddawali zbyt słabe i nieprzygotowane rzuty, zbyt długo też i bez elementu zaskoczenia rozgrywali akcje. Owszem, mądrujemy się, ale powtarzamy w tym sezonie raz jeszcze, że aby myśleć o udanej rywalizacji w ekstraklasie zespół nasz musi ze sobą trenować codziennie, a nie tylko przed meczami. Żeby nie było, że tylko krytykować umiemy, to po tym meczu podkreślamy bardzo dobrą dyspozycję w bramce Janka Skalińskiego i spore postępy Danila Liaushy.

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŁSTW Łódź 3:10 (0:1, 2:1, 0:5, 1:3).

KSZO: Skaliński, Kotaś – Wiśniewski 1, Idzikowski, Liausha, Kochański, Landowski, Rusewicz 1, Prabucki, Nochelski, Kutskin 1, Walesic 1. Trener: Robert Serwin.

ŁSTW: Szabłowski, Sylwestrowicz – Bartosik 1, Staniecki, Garbolewski, Wasiński, Naćuk 4, Sielski, Troczyński 1, Hupalovskyy 2, Chałaj. Trener: Edward Kujawa.

Najlepsi zawodnicy: Daniel Idzikowski (KSZO) i Jan Szabłowski (ŁSTW).

Sędziowali: Janusz Gottschalk i Sebastian Sitek.

Po sobotniej porażce w niedzielę pocieszaliśmy się, że ŁSTW ma pewne problemy kadrowe i zdrowotne i w Ostrowcu nie zagra w najsilniejszym składzie. Po dwóch kwartach było 2:2 i te nadzieje na pierwszą wygraną w sezonie rosły, ale w III kwarcie łodzianie zdobyli pięć bramek nie tracąc ani jednej i praktycznie pozbawili nas wszelkich złudzeń. Zespół jednak spisywał się już lepiej, niż we wcześniejszych konfrontacjach, co utwierdza nas w przekonaniu, że im częściej nasi waterpoliści przebywają ze sobą, tym lepiej grają. Tylko solidny trening czyni mistrza…


Bardzo wysokie porażki waterpolowej młodzieży

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – WTS Polonia Bytom 2:32 (0:7, 0:8, 2:8, 0:9).

KSZO: Śląszkiewicz, Kamiński, Banaczkowski, Załęski, Płaza, Liausha, Góralski, Tokarski 1, Żelazowski, Kuszewski 1, Kutskin, Siemieniuch. Trener: Jakub Kochański.

* KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – WTS Polonia Bytom 4:23 (2:6, 1:7, 1:5, 0:5).

KSZO: Śląszkiewicz, Kamiński, Banaczkowski, Załęski, Płaza, Liausha 1, Góralski 2, Tokarski 1, Żelazowski, Kuszewski 1, Kutskin 1, Siemieniuch. Trener: Jakub Kochański.

Na Pływalni Rawszczyzna młodzi waterpoliści KSZO rozegrali dwa spotkania w ramach rundy regionalnej grupy wschód do MP U-17. Oba wysoko przegrali, będąc tłem dla rówieśników z Bytomia i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.  Szans awansu do finału mistrzostw będą więc poszukiwać w rundzie kwalifikacyjnej, w której zmierzą się  zespoły z 3 i 4 miejsc grup wschodniej i zachodniej. Runda ta została zaplanowana na 16 i 17 marca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *