Ostrowiec wielkich możliwości

Most na rzece Kamiennej może stać się symbolem nowego Ostrowca. To nowoczesny obiekt, który będzie wizytówką miasta w przyszłości. Być może turyści zaczną przyjeżdżać do nas także po to, aby obejrzeć właśnie ten (świętokrzyski) most.

Warto podkreślić, że obiekt łączy w sobie doskonale nowoczesność z tradycją, o czym pamiętać nakazuje jego nazwa. To Most Księdza Infułata Popiela, wyjątkowego, bo skromnego i bojącego się Boga, księdza.

Rok 2024 zapisze się w historii naszego miasta. Oddana do użytku zostanie nie tylko droga wojewódzka na odcinku przebiegającym przez miasto, ale również łącznik węzła Brezelia do drogi nr 9. Ta druga, wielka inwestycja odciąży miasto od uciążliwego ruchu tranzytowego, który przetaczał się przez ulicę Sandomierską.

Czas nie stroi w miejscu. Przed nami szereg ważnych dla przyszłości Ostrowca decyzji. Prezydent Artur Łakomiec już ogłosił rozpoczęcie dyskusji na temat zagospodarowania terenu po byłej bazie MPK na terenie osiedla Pułanki. Jest wiele propozycji, jak i co ma tam powstać. A może zamiast osiedla z drogimi mieszkaniami zbudować tam nowy magistrat?

Na razie nie wiadomo, co stanie się z hotelem Accademia? Jeśli nikt nie zechce kupić tego budynku, to może przenieść tam starostwo? Hotel potrzebny sportowcom można by wybudować tuż obok Pływalni Rawszczyzna, gdzie jest na to miejsce.

Wielką niewiadomą jest los Celsy Huta Ostrowiec. Przedsiębiorstwo jest w rękach funduszu bankowego. Mówi się, że być Niemcy lub Amerykanie zainwestują w naszą hutę? Nie mam nic przeciwko temu pomysłowi. Ale gdyby coś nie wyszło, to może Skarb Państwa odkupi swój zakład?

W ciągu mienionych trzydziestu lat Ostrowiec przeszedł ogromne przemiany. Upadła Stara Huta, rewitalizacja nie wskrzesiła dawnego molocha do życia. Nadal nie ma sposobu na nowy model hutniczego miasta. Nowych, dużych zakładów pracy w mieście brak. Na szczęście potencjał istnieje, bo tereny inwestycyjne mamy, a to zasługa władz miasta. Kto wie, być może już niedługo będą tego owoce?

Dobrze, że nie powstanie obwodnica jednojezdniowa po południowej stronie miasta. To nikomu niepotrzebna inwestycja. Ostrowiec potrzebuje drogi szybkiego ruchu po trakcie drogi nr 42 – w stronę Opatowa oraz w stronę Skarżyska –Kamiennej. O to musimy solidarnie zawalczyć, to nasza racja stanu.

Miasto potrzebuje także kolejnego mostu na rzece Kamiennej – w ciągu ulicy Chrzanowskiego. Potrzebuje także wiaduktu, tyle, że nie w ciągu ulicy Żeromskiego, lecz w ciągu ulicy Zagłoby i Reńskiego. Wiadukt w ciągu ulicy Żeromskiego jest nie do przyjęcia dla mieszkających w tej części miasta ludzi.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Ostrowiec wielkich możliwości

 • 24/03/2024 at 20:54
  Permalink

  Kładka nad Żeromskiego nie ma sensu, GDDKIA nie da na to ani grosza. Tylko wiadukt nad Zagłoby z rozjazdami w Reńskiego i Zagłoby. PLK PKP zbiera wnioski i będzie takie współinwestować. Starostwo już wniosek złożyło.
  A swoją drogą, gdzie się podziały wcześniejsze komentarze?

  Reply
 • 26/03/2024 at 22:48
  Permalink

  Wiadukt na Zagłoby? Chyba nie o to chodzi żeby stać przed szlabanem na przejeżdzie kolejowym w gigantycznych kolejkach pan redaktor chyba nie przemyślał

  Reply
 • 29/03/2024 at 14:05
  Permalink

  Wiadukt zaczynający się przed torami a kończący się za rzeką Kamienną a całość poprowadzona nowym śladem tzn. odsunięta od ul.Żeromskiego co najmniej o szerokość jezdni. To takie moje życzenie na 2024 r.A wszystkim czytającym życzę radosnych Świąt Wielkanocnych.

  Reply
 • 29/03/2024 at 15:16
  Permalink

  Wiadukt z rozjazdami zaczynający się przed torami a kończący za rzeką Kamienną obiekt wybudowany nowym śladem tzn.odsunięty od ulicy Żeromskiego o co najmniej szerokość jezdni.To życzenia ostrowiaka w 2024 r. Dodatkowo życzenia radosnych Świąt Wielkiej Nocy dla czytających .

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *