Opatowscy policjanci znaleźli martwego noworodka

Policjanci z Opatowa otrzymali sygnał o tym, że do szpitala trafiła młoda kobieta z krwotokiem prawdopodobnie wywołanym porodem. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania tej kobiety i na terenie posesji znaleźli martwego chłopczyka.

Starszy sierżant Monika Żurek z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie podała, że sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Opatowie. Prokurator Rejonowy Renata Orłowska potwierdziła, że taki fakt miał miejsce, ale po szczegóły odesłała do rzecznika Prokuratury Okręgowej w Kiecach.

-Po otrzymaniu wiadomości o znalezieniu martwego noworodka prokurator wykonywał czynności na miejscu zdarzenia –mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W dniu 2 kwietnia powinna zostać przeprowadzona sekcja zwłok noworodka. Wstępnie to postępowanie prowadzone jest w kierunku przestępstwa z art. 149 Kodeksu karnego. Chodzi tu czyli o przestępstwo zabójstwa noworodka. Przepis ten brzmi: Matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Prokurator Daniel Prokopowicz dodał, że przesłuchano już pierwszych świadków w tej sprawie. Z uwagi na wczesny zakres przekazanie bardziej szczegółowych informacji mogłoby zaszkodzić toczącemu się postępowaniu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *