Zaatakował dwoje policjantów

W dniu 30 marca 2024 r., kilka minut po godz. 22, policjanci z ogniwa patrolowo -interwencyjnego ostrowieckiej komendy podjęli interwencję domową wobec 53-latka. W trakcie czynności służbowych mężczyzna zaczął się awanturować i być agresywny w stosunku do mundurowych.

-Jak się okazało 53-latek naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy i dokonał uszkodzenia ciała –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Agresor był w chwili zatrzymania nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. 53-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i uszkodzenia ciała interweniujących policjantów. Ze swojego zachowania tłumaczył się przez prokuratorem.

Przypominamy, że kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *