95-lecie KSZO! Jubileuszowe uroczystości już jutro!

Tak się przyjęło, że dniu 11 sierpnia 2024 roku będziemy obchodzić 95 rocznicę powstania KSZO, choć tak naprawdę, to data powołania do życia klubu wciąż budzi kontrowersje historyków. Tak, czy siak uroczystości, związane z 95-leciem klubu zaplanowano na najbliższy czwartek, 4 kwietnia. Wtedy to o godz. 18 odbędzie się uroczysta gala jubileuszowa w „Etiudzie”, w której weźmie udział ponad 400 osób, a później wieczór wspomnień i spotkanie towarzyskie w restauracji „Venus”, gdzie czynna będzie galeria zdjęć sportowych Staszka Dulnego. Z Etiudy do Venus zaproszeni goście, z racji prowadzonych prac drogowych, zostaną przewiezieni spod hotelu Accademia, autokarami.

Obchody uświetnione zostaną wydaniem kolejnej książki Waldemara Frańczaka. Historyk KSZO tym razem zabierze nas w wyprawę do przeszłości i działalności sportowej w naszym mieście w latach 1945-1956. Ukaże się ponadto kolejny, okolicznościowy medal. Gościom imprezy jubileuszowej zaprezentowany zostanie w formie multimedialnej dorobek klubu i poczet sławnych sportowców KSZO na przestrzeni blisko stulecia. Minutą ciszy zgromadzeni oddadzą hołd tym sportowcom, trenerom i działaczom, którzy w ciągu minionych pięciu lat odeszli od nas.

Jak się dowiedzieliśmy, na uroczystości jubileuszowe do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjadą m.in. prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Artur Popko, prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański i członek zarządu Sławomir Szmal. Będzie więc świetna okazja do podziękowań za obustronną współpracę.

Działacze KSZO planują szereg atrakcyjnych imprez sportowych towarzyszących jubileuszowi, ale na razie nie mamy na ten temat żadnych informacji. Jak się dowiedzieliśmy, we wrześniu w Ostrowcu rozegrany zostanie Superpuchar Polski w siatkówce. Kibice piłkarscy z kolei planują organizację meczu z zaprzyjaźnionym klubem lub drużyną. Niewykluczone, że KSZO będzie też współgospodarzem Suzuki Boxing Night. Oczywiście, trzymamy dla czytelników rękę na pulsie i o wszelkich zawodach z okazji 95-lecia KSZO będziemy jak zwykle informować ze sporym wyprzedzeniem czasowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *