Rafał Lasocki poprowadził młodych piłkarzy na cypryjskie EURO

Rafał Lasocki – trener reprezentacji Polski do lat 17, a na co dzień wicedyrektor ds. sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, świetny piłkarz KSZO i reprezentant Polski, poprowadził młodych piłkarzy do awansu na ME U-17.

W grach eliminacyjnych grupy 8 najpierw reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 4:1 Bośnię i Hercegowinę w meczu pierwszej kolejki Elite Round, czyli decydującej fazy kwalifikacji do mistrzostw Europy. W drugim meczu Białoruś przegrała 0:1 z Czechami. Z tymi drużynami podopieczni Rafała Lasockiego zmierzyli się odpowiednio w ubiegłą sobotę oraz w miniony wtorek.

Reprezentacja Polski U-17 w drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy przegrała z Białorusią 0:1. W ostatnim meczu biało-czerwoni pokonali 2:1 Czechów i wygrali swoją grupę kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw Europy, które w dniach 20 maja – 5 czerwca odbędą się na Cyprze. Dla biało-czerwonych to trzeci z rzędu awans na EURO tej kategorii wiekowej. Młodzi polscy piłkarze zagrają w grupie C wraz z Włochami, Szwecją i Słowacją.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *