Zamknij

Debiutancka książka Anety Halik. Co się stanie, gdy zgaśnie uśmiech?

Dariusz KisielDariusz Kisiel 21:46, 25.09.2024 Aktualizacja: 21:48, 25.09.2024
Skomentuj

Aneta Halik wychowywała się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentką popularnego „Ekonomika”. Dziś mieszka w Kielcach, jest mediatorem oświatowym i sądowym. W październiku ukaże się jej debiutancka książka, kryminał „Gdy gaśnie uśmiech”.

Bohaterką książki jest Gaja, młoda policjantka, która z zaangażowaniem oddaje się każdej przydzielonej sprawie.

-Za jej motywami kryje się jednak bolesna przeszłość – Gaja sama kiedyś była ofiarą. Gdy poznała Ksawerego, myślała, że wygrała los na loterii – piszą we wstępie książki wydawcy z wydawnictwa „Novae Res”. -Nie sądziła, że jej związek stanie się dla niej więzieniem. Przemoc psychiczna i fizyczna oraz manipulacje niespodziewanie zaczęły tworzyć jej codzienność. Gaja nie potrafiła odnaleźć w sobie siły, by odejść… Teraz jednak nie jest już bezbronna, choć przeszłość nadal nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Gdy gaśnie uśmiech to coś więcej niż tylko historia funkcjonariuszki, dzień w dzień zmagającej się ze swoimi demonami. To przejmująca opowieść o triumfie nad duszącym strachem, która wstrząśnie wami, złamie was, a na końcu… poskłada na nowo.

Wydaje się, że tytuł książki nie jest przypadkowy. Aneta Halik uważa bowiem, że bardzo ważne jest to, by w życiu jak najczęściej się uśmiechać. Uśmiech bardziej nas definiuje, aniżeli nawet najcenniejsza biżuteria.

Pisanie książek, jak się okazuje to jedno z wielu hobby Anety Halik. Maluje także obrazy. Założyła również fundację, bo warto być dobrym człowiekiem i nieść pomoc. Cały swój rozwój pogodziła z macierzyństwem. Ma wykształcenie pedagogiczne, studiowała również finanse i rachunkowość. Odbyła liczne kursy i szkolenia. Legitymuje się certyfikatem na mediatora ze specjalizacją mediator w oświacie, wydanym przez Europejski Instytut Mediacji w Poznaniu oraz certyfikatem specjalisty ds. rachunkowości, wydanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Odbyła ponadto szkolenie z zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Jest mediatorem w sprawach nieletnich i cywilnych w Sądzie Okręgowym w Kielcach, pedagogiem, ekonomistą, prezesem Fundacji Super Miejsce w Kielcach. Uchodzi za specjalistkę z zakresu komunikacji werbalnej, rozwiązywania konfliktów, negocjacji.  Prowadzi zajęcia dla młodzieży w Stowarzyszeniu „EGO” i Świetlicy terapeutycznej „Dobre Miejsca” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawuje opiekę nad wychowankami, organizuje zajęcia plastyczne, teatralne i konkursy. Zajmuje się rozwiązywaniem problemów i konfliktów, głównie wśród dzieci i młodzieży, a także w zakresie negocjacji między podmiotami gospodarczymi. Na co dzień współpracuje z instytucjami i organizacjami społecznymi takimi, jak szkoły, świetlice socjoterapeutyczne, MOPS, liczne stowarzyszenia.

Oczkiem w jej głowie jest Fundacja „Super Miejsce”. Aneta Halik mówi, że każdy człowiek powinien mieć swój Raj na ziemi, każdy człowiek powinien znać swoją wartość, każdy z nas powinien żyć tak, aby odnaleźć sens istnienia i posiadać kawałek miejsca, no właśnie Super Miejsca.  Mówiąc o sobie podkreśla, że jest osoba empatyczną, lubiącą nieść pomoc, a w sercu nosi takie wartości, jak szacunek dla innych i siebie. Jej zdaniem, warto mieć także marzenia i znajdować ścieżki ich realizacji. Czyż można się więc dziwić, że jej fundacja zajmuje się pomocą społeczną, w tym pomocą rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz działa na rzecz wyrównywania szans społecznych rodzin i osób, wspiera rodziny i system pieczy zastępczej?

Prowadzona przez Anetę Halik fundacja angażuje środowiska biznesu w pomoc osobom marginalizowanym i wykluczonym społecznie, tworzy i realizuje programy społeczne i edukacyjne, służące reintegracji społecznej i wyrównaniu szans osób marginalizowanych lub wykluczonych. Działa także na rzecz organizacji i podmiotów, których celem statutowym jest działalność: naukowa, oświatowa, kulturalna, wydawnicza, społeczna, sportowa, rekreacyjna i prozdrowotna. Poza tym, wspiera społeczne aktywności obywateli, w szczególności osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, bezdomnych, migrantów, realizuje projekty i działania na rzecz polityki równych szans, pokoju i poszanowania praw człowieka, podejmuje działania przeciwdziałające uzależnieniom i patologiom społecznym, podejmuje działania wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych w ramach szerokiego umacniania społeczeństwa obywatelskiego.

Książka „Gdy gaśnie uśmiech” trafi do księgarń 9 października. Bardzo liczymy na to, że główna bohaterka, czyli funkcjonariuszka Gaja pokaże nam, czytelnikom, że warto walczyć o swoje szczęście, a w tej walce pokonywać najtrudniejsze przeciwności losu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%