Uczniowie klas mundurowych ZS Nr 1 w Opatowie po kilkumiesięcznej przerwie z wielkim zapałem stawili się na szkoleniu, jakie przygotowała dla nich Fundacja Grom Combat z nauczycielami koordynującymi - Edytą Gwoździk i Markiem Frejlichem przy wsparciu Józefa Komisarka i Tomasza Świątka.
?php>?php>Do 80 osobowej grupy młodzieży dołączyli również żołnierze ze 102.Batalionu Piechoty Lekkiej w Sandomierzu. Dwunastogodzinne szkolenie w lesie poprowadzili instruktorzy fundacji: mjr Jacek Kowalik, ppor Adam Szela, absolwenci ZS Nr1 w Opatowie związani ze służbami mundurowymi: Mateusz Firmanty i Dawid Krakowiak oraz podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej: Konrad Zygadło, Grzegorz Słowik oraz Przemysław Kidoń.
?php>
-Zajęcia z zielonej taktyki, survivalu, elementów systemu Grom Combat, pomocy przedmedycznej, a także poruszania się za pomocą azymutów dla starszych uczniów były okazją do utrwalenia wiedzy i umiejętności, natomiast dla 30 osobowej grupy z pierwszej klasy mundurowej były zetknięciem z nieznaną dla nich dotychczas wiedzą, a jednocześnie wspaniałą okazją do integracji ze starszymi koleżankami i kolegami- powiedział pan Marek Frejlich.
?php>
-Szkolenie w lasach Gór Świętokrzyskich sprzyja refleksjom i wspomnieniom odwołującym się do wydarzeń z okresu II wojny światowej i żołnierzy Zgrupowania płk Jana Piwnika. Dlatego też na spotkanie z uczestnikami szkolenia przybyli pasjonaci tamtych wydarzeń i wspaniałych ludzi walczących o wolność ojczyzny- przedstawiciele Stowarzyszenia ,,Pamięci Ponury- Nurt``, którzy pięknie opowiedzieli o bohaterze Gór Świętokrzyskich ,,Ponurym`` i jego żołnierzach- poinformowała pani Edyta Gwoździk. -Była to także okazja do spotkania z dowódcą 102. Batalionu Piechoty Lekkiej w Sandomierzu ppłk Arkadiuszem Nenutilem.
?php>
Kolejnym elementem było przejście leśnymi ostępami na Szczytniak i zejście na polanę w Nowym Skoszynie, gdzie czekała gorąca żołnierska grochówka, znalazł się czas na rozmowy i chwile wytchnienia, po których nastapiło podsumowanie zajęć przez kadrę instruktorską. Wydarzenie to mogło się odbyć dzięki uprzejmości Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Łagów.
9-letni Alexander uratował życie chłopca
Ma zadatki na dobrego ratowika
Tyranro
15:49, 2025-07-10
Paszporty wróciły do Ostrowca!
Mnie osobiście pasuje to, że mogę sobie złożyć wniosek o paszport we własnym miasteczku i nie muszę pielgrzymować do kieleckiej nędzy. Jak na razie nikt nie pomyślał nad wdrożeniem kalendarza podobnego do funkcjonującego w kieleckim UW. A szkoda. Drugą rzeczą za którą mogę pochwalić "włodarzy" jest umożliwienie zdawania prawa jazdy w Ostrowcu. No i PSZOK.
Moj nick
14:49, 2025-07-10
Paszporty wróciły do Ostrowca!
Ależ osiągnięcie , należy się premia dla pomysłodawców 🙂 Stworzyli kolejne , zbędne , miejsca pracy... Są kraje gdzie wszelkie formalności związane z dokumentami tożsamości można załatwić wysyłając formularze pocztą lub internetowo. Tanio, szybko i bez zbędnych wizyt w urzędach. 🤠 Jestem ciekaw ilu mieszkańców Ostrowca pracuje w urzędach i spòłkach zależnych od miasta i powiatu - nigdzie nie można znaleźć konkretnych danych statystycznych.
SlyUK
12:53, 2025-07-10
Czy po latach zaniedbań DK9 bęzie wyremontowana?
Dopóki sprawami Ostrowca będą zarządzać Kielce dopóty będziemy traktowani po macoszemu według wieloletniej zasady " a co tam Łostrowiec" - chyba nie trzeba przytaczać tu przykładów z okresu powojennego bo zawsze byliśmy i jesteśmy dymani przez władze tego "województwa"
memor
12:10, 2025-07-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz