Przepiękne bukiety oraz inne kompozycje kwiatowe wykonane na różne okazje i rozmaitymi technikami, można było oglądać w minioną sobotę w Centrum Kształcenia Ustawicznego. A to efekt rozstrzygnięcia konkursu, który przebiegał pod hasłem "Wiosenny Bukiet", zwieńczając prace florystek. Niezwykłe kompozycje zachwycały spojrzenia uczestników wydarzenia. Ogrodowe rośliny zdecydowanie konkurowały z dostojnymi i tradycyjnymi różami. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość, estetykę i technikę wykonania, a także jakość użytych materiałów.
?php>Wśród prezentowanych prac znalazły się subtelne, niskie kompozycje na stoły kameralnych, rodzinnych przyjęć, jak również kompozycje grant, mogące zdobić sceny i sale konferencyjne oraz kompozycje bankietowe. Ciekawymi propozycjami były: las w szkle, biedermajery, kamelie, a także kompozycje wegetatywne czy formalno -linearne. Zainteresowanie wzbudził kwiatowy kolaż wykonany z zasuszonych roślin, które florystki zbierały w ogrodach i na łąkach. Dopełnieniem całości były piękne szydełkowe serwety.
?php>-Wszystkie prace są zachwycające. Naprawdę wybór nie należał do łatwych, tym bardziej że uczestnicy w większości przypadków nie są amatorami - mówiła Ewa Zakowana, organizatorka wydarzenia.
?php>Jury przyznało: I miejsce - Agnieszce Michalskiej, II miejsce - Małgorzacie Nowak, III miejsce - Genowefie Kliszewskiej oraz wyróżnienie - Alicji Biskupskiej.
?php>Wystawa zawierała również prace innych florystek, doskonalących swoje umiejętności w Centrum Kształcenia Ustawicznego pod okiem Ewy Zakowanej. Zwieńczeniem spotkania były słodkości na pięknie udekorowanym stole przygotowane przez słuchaczy kkz w zawodzie cukiernik. Koncepcja przerosła chyba oczekiwania wszystkich, gdyż zachwytom nie było końca. Wydarzeniu patronował prezydent miasta Jarosław Górczyński, zaś dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska -Maruszewska zapowiedziała kolejne, ciekawe inicjatywy w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego.
0 0
Centrum Kształcenia Ustawicznego na wielu kierunkach kształci głównie seniorów, emerytów, którzy, poza realizacją swoich zainteresowań, raczej nie będą tak zdobytych umiejętności wykorzystywać zawodowo. Jestem w stanie zrozumieć taki stan. Przy niewielkiej ilości osób chętnych w wieku produkcyjnym trzeba zadbać, aby na każdym kierunku byli jacyś słuchacze, tak aby na papierze wyglądało, że jest dużo osób chętnych. Może warto zastanowić się nad połączeniem sił CKU z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, bo mam wrażenie, że CKU jest takim ostrowieckim UTW bis. Jako stowarzyszenie nie byłoby tak kosztowne w utrzymaniu dla miasta i nie stwarzałoby pozorów kształcenia dorosłych.