Msza św. w kolegiacie św. Michała Archanioła, w intencji podopiecznych i kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych oraz rodziców zainaugurowała tradycyjnie obchodzony przez społeczność szkolną Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku obchody były wyjątkowe, gdyż połączone z doniosłym jubileuszem 30 -lecia placówki. Podczas uroczystej Eucharystii proboszcz parafii, ks. dziekan Jan Sarwa podkreślił rolę wychowawców, opiekunów i rodziców we wspieraniu osób z niepełnosprawnościami, a także zwrócił uwagę na niezwykłą atmosferę, którą tworzy społeczność szkoły.
?php>Po nabożeństwie uczestnicy, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej PSM I stopnia, z tradycyjnymi symbolami zielonej, czterolistnej koniczyny, przeszli ulicami miasta do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Tam też wszystkich uczestników i gości powitała dyrektor ZSS, Agnieszka Wziątek -Dryjas. Z życzeniami i gratulacjami przybyli: starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, członkowie zarządu powiatu: Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, wiceprezydent miasta Artur Łakomiec, radni powiatowi - Robert Rogala i Emilia Łupina, a także dyrektorzy placówek z terenu miasta oraz emerytowani pracownicy szkoły. Starosta M. Dębniak wyraziła wdzięczność dyrekcji i kadrze nauczycielskiej za zaangażowanie w niełatwą pracę oraz skierowała słowa serdeczności także do rodziców, z których inicjatywy 30 lat temu powstała szkoła. Radny Ł. Dybiec, będąc po wielkim wrażeniem prezentacji artystycznych podopiecznych szkoły, podziękował za ogrom serca, jakie kadra i rodzice wkładają w kształtowanie umiejętności dzieci z niepełnosprawnościami.
?php>Historię placówki przypomniała dyrektor A. Wziątek -Dryjas, która podkreślała wyjątkowość ludzi tworzących szkolną społeczność oraz wyjątkowość podopiecznych, którzy są cudowni, pełni radości życia i marzeń. Obecnie w zajęciach szkolnych uczestniczy blisko 70 osób. Szkoła realizuje projekty i uczestniczy w szeregu inicjatyw, które pozwalają aktywizować podopiecznych, uczą ich samodzielności i odkrywać im świat. Podopieczni placówki zabrali uczestników w niezwykłą podróż, prezentując swoje talenty, umiejętności oraz sukcesy. Zwieńczeniem była prezentacja multimedialna najważniejszych wydarzeń z życia szkoły. Obchodom towarzyszył kiermasz prac uczniów warsztatów rękodzieła. Obchody to także podkreślenie obecności osób z niepełnosprawnościami w lokalnym życiu społecznym, bo przecież wszyscy jesteśmy tacy sami.
?php>Poniżej fotogaleria z obchodów.
Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu
Funeralny? Tak, istnieje niby takie słowo w języku polskim, tylko pytanie nasuwa się samo, ile osób z niego korzysta? Pewnie znający łacinę i angielski... Nie lepiej użyć dobrego-naszego 'pogrzebowy'❓
Raphael
06:45, 2025-07-08
Rozpoczął się czas letnich festiwali w powiecie.
Brak istotnej informacji. Wstęp wolny?
Iga
17:39, 2025-07-04
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
widać że nie jesteś pracownikiem tego zakładu skoro tak lekko piszesz (Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią) - tu chodzi o największy zakład pracy w mieście którego pracownicy utrzymują tysiące mieszkańców Ostrowca , nie czujesz tego ?? a co do ciężkich warunków pracy w hucie , bywało dużo trudniej i za niewielkie wynagrodzenie + strach że z dnia na dzień pójdzie się na bruk za bramę huty ; zanim coś napiszesz to 100 razy pomyśl...
W.S.
07:45, 2025-07-03
Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu
Szanowna rado nadzorcza nie jesteście biurem podróży, powinniście jakoś wyglądać. Rozwój usług funeralnych - spoko. Utrzymanie terenów cmentarzy - spoko. Ale wdrażanie rozwiązań podnoszących jakość obsługi mieszkańców cmentarzy to naprawde muszę zobaczyć.
Nowy wymiar...jednak
03:27, 2025-07-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz