15 maja br. Agnieszka Rogalińska objęła urząd starosty ostrowieckiego. Tak zdecydowali radni w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów.
Agnieszka Rogalińska z pracą samorządu powiatowego związana jest od 2014 roku, wtedy też uzyskała mandat radnej. W kadencji 2018 – 2024 pełniła funkcję członka zarządu powiatu ostrowieckiego. W wyborach samorządowych w 2018 roku oraz 2024 roku uzyskała największy wynik procentowy głosów, odpowiednio 22,8 i 23,4 proc. Jest skuteczną radną, kierującą się w swojej pracy rzetelnością, uczciwością i odwagą, a także niezwykłą wrażliwością na ludzi i ich problemy. Agnieszka Rogalińska jest jedyną kobietą starostą w województwie świętokrzyskim obecnej kadencji. Nazajutrz po wyborze starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska odpowiedziała na parę zadanych przez nas pytań.
AM: Pani starosto, jak wyglądał pierwszy dzień pracy, po objęciu urzędu? Czy zapadły jakieś ważne decyzje?
AR: Pierwszy dzień urzędowania wraz z wicestarostą Łukaszem Dybcem rozpoczęliśmy od przywitania się ze wszystkimi pracownikami. Co prawda, niektórych znamy doskonale z pracy w zarządzie w poprzedniej kadencji, jednak nie wszystkich, więc była ku temu okazja, by z każdym zamienić parę słów pierwszego dnia. Jest to dobry zespół ludzi i mam nadzieję na owocną współpracę. Myślę, że najważniejszą decyzją, jaką podjęłam w ostatnim czasie była decyzja przyjęcia urzędu starosty powiatu ostrowieckiego. To odpowiedzialna funkcja, olbrzymi obowiązek, olbrzymia odpowiedzialność, ale przede wszystkim ciężka praca. Zawsze postrzegałam pracę, jako służbę ludziom i zapewniam, że tak będzie. Myślę też, że z pomocą wszystkich radnych, których tak jak mnie leży na sercu dobro powiatu ostrowieckiego, będziemy ten powiat rozwijać, by był piękniejszy, stąd też jestem przekonana, że wszystkie moje decyzje, które będę podejmować, będą temu służyć.
AM: Przed jakimi wyzwaniami stoi powiat ostrowiecki?
AR: Myślę, że tych wyzwań jest wiele. Mamy też wiele pomysłów, lecz potrzeba nam trochę czasu, aby się w tę pracę nieco wdrożyć. Nie są to dla nas nowe zagadnienia, gdyż w poprzedniej kadencji uczestniczyliśmy w pracach zarządu powiatu, jednak co innego jest być członkiem zarządu, a co innego przewodniczyć temu zarządowi. Na pewno jesteśmy w innym miejscu i zdecydowanie lepszej sytuacji niż 5,5 roku temu. W lepszej sytuacji jest powiat ostrowiecki. W poprzedniej kadencji zrobiliśmy bardzo dużo, aby powiat był w takiej formie, jak teraz i była to bardzo ciężka praca. Wtedy też podejmowaliśmy wspólnie z całym zarządem decyzje, które rzutują na tę aktualną sytuację. Myślę, że będziemy kontynuować dobre praktyki. I w tym miejscu chcę podziękować Pani Marzenie Dębniak i Panu Andrzejowi Jabłońskiemu, za to, że mogliśmy się od nich uczyć. Tak jak założyliśmy w kampanii, że nasze działania będą ewolucyjne, a nie rewolucyjne, więc myślę, że sukcesywnie będziemy realizować przyjęte założenia.
AM : Które z przyjętych do realizacji zadań będą kluczowe?
AR: Z pewnością są to inwestycje drogowe, nadal Wielospecjalistyczny Szpital oraz inwestycje w infrastrukturę oświatową. Powiat ostrowiecki jest w trakcie realizacji wielu zadań. Pamiętajmy, że trwa budowa międzyszkolnego stadionu lekkoatletycznego. Jest to największa inwestycja powiatu. Realizowane są także zadania dotyczące przebudowy dróg, zarówno w Ostrowcu Świętokrzyskim, co widzą mieszkańcy, jak i w gminach powiatu ostrowieckiego. Mam tu na myśli ulicę Mickiewicza, ulicę 11 – Listopada, Starodroże „dziewiątki”, drogę relacji Wiktoryn – Podgórze w gminie Ćmielów, drogę w Świrnie w gminie Bodzechów, drogę relacji Kunów – Janik, czy też w Kowalkowicach w gminie Waśniów. Są to zadania rozpoczęte w poprzedniej kadencji, które realizujemy dzięki współpracy z samorządami gmin powiatu ostrowieckiego. I myślę, że właśnie ta współpraca jest kluczowa dla realizacji zadań ważnych dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Jesteśmy gotowi i pełni determinacji do pracy, aby rozwijać powiat ostrowiecki, budować dobre relacje i tworzyć przyjazny klimat, by ziemia ostrowiecka była dobrym miejscem do życia.
AM: Dziękuję za rozmowę.
Teodor Wyspiański12:52, 20.05.2024
Ówczesna starosta Marzena Dębniak przez 3 lata pobierała z MOPSu zasiłek pielęgnacyjny (215,84 zł miesięcznie), bo rzekomo była przez 3 lata niepełnosprawna z stopniu znacznym od 11.2019 do 10.2022 - tak orzekli lekarze orzecznicy z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowcu Św. Około miesiąca była na zwolnieniu, a potem normalnie wróciła do pracy i jeszcze brała udział w kampanii wyborczej na senatora RP - a ponoć bardzo chora była? Wystarczy zajrzeć do oświadczeń majątkowych (w oświadczeniu za rok 2022 ówczesna starosta źle pomnożyła wysokość zasiłku przez 10 miesięcy - może specjalnie, żeby kwota nie rzucała się w oczy?)
0 0
Witam.Kilka słów ad wocem do poprzedniej wypowiedzi.Ten zasilek piekegnacyjny przysluguje wszydtkim osobom posuadajacychstopien niepełnosprawności w stopniu znacznym.przysluguje wszystkim którzy pracują czy też nadal pozostają na l4.Nie pisz o rzeczach ci nie masz pojęcia, a jedynie naruszasz dobra osobiste osoby o której tak niepochlebnie piszesz.