W dniu 17 grudnia o godz. 9 w hali PSP nr 14 im. Orląt Lwowskich na osiedlu Stawki odbędzie się Świętokrzyski Turniej Szkół o Puchar Księdza Ignacego Skorupki. Turniej organizuje Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gościem turnieju będzie Dariusz Kowaluk - lekkoatleta, sprinter, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 metrów w Tokio, a także sztafetowy młodzieżowy wicemistrz Europy w 2016 roku i brązowy medalista uniwersjady w 2019 roku. Przypomnijmy tylko, że partnerami w złotej sztafecie z Tokio byli: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik. W Tokio też Dariuszz Kowalik wystąpił w sztafecie 4×400 m, z którą zajął 5. Miejsce, a jego partnerami: K.Zalewski, M.Rzeźniczak, K.Duszyński.
fot. Polski Komitet Olimpijski
Mistrz lekkiej atletyki opowie dzieciom o swojej karierze, pokaże dobre strony uprawiania sportu i weźmie czynny udział w sędziowaniu turniejowej rywalizacji. Każde z dzieci będzie mogło porozmawiać z gościem, zrobić sobie z nim zdjęcie i otrzymać autograf. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwać będą animatorzy. Przygotowanie wydarzenia oraz jego sprawną realizację wesprą wolontariusze, a o odpowiednią atmosferę zadba spiker.
Nasz mistrz popołudniem przeprowadzi także z młodzieżą trening lekkoatletyczny na nowym Stadionie Międzyszkolnym przy ulicy Żeromskiego.
Honorowy patronat nad imprezą objął Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro pragnąc zapewnić dużej liczbie dziewcząt i chłopców możliwość rywalizacji postanowił stworzyć specjalny system zliczania i przeliczania punktacji oraz odpowiedni dobór konkurencji. Szczegółowa punktacja oraz zasady wyłaniania najlepszych uczestników są zawarte w regulaminie imprezy przesłanym uczestnikom, zamieszczonym na stronie Stowarzyszenia oraz w biurze zawodów.
Turniej upowszechniać będzie nie tylko sport oraz aktywność fizyczną wśród dzieci ze szkół podstawowych, ale przeciwdziałać także patologiom społecznym, agresji i chorobom cywilizacyjnym. W trakcie przedłużonej „długiej przerwy” wszyscy uczniowie skupią się na hali, aby odbyć spotkanie ze znanym sportowcem i przedstawicielami miasta.
Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w ośmiu konkurencjach, za które zdobywać będą punkty do ogólnej klasyfikacji. I tak, będą mogli rywalizować w takich konkurencjach, jak piłkarski slalom zakończony strzałem do małej bramki (punktowana będzie precyzja wykonania i czas), rzuty wolne do kosza, bieg wahadłowy 10 x 6m, bieg zwinnościowy „po kopercie”, podskoki obunóż na skakance, skok w dal po odbiciu obunóż z miejsca (punktowana będzie osiągnięta odległość w odniesieniu do Indeksu Sprawności Fizycznej Zuchory), rzuty na bramkę do piłki ręcznej (oceniana będzie precyzja rzutu) oraz skok dosiężny wzwyż z odbicia obunóż przy ścianie.
Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal i każdy z uczestników będzie miał także zapewniony posiłek (owoce oraz wodę). Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będzie obsługa medyczna.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz