Zamknij

Lekka atletyka czaruje Miasta nad Kamienną

. 21:38, 21.09.2025 Aktualizacja: 14:40, 13.10.2025
Skomentuj

Fundacja Ostrowieckiego Sportu, prowadząca klub MKS Ostrovia –SMS Ostrowiec Świętokrzyski, organizuje „Lekkoatletyczny Turniej Miast nad Kamienną”. Zawody półfinałowe odbędą się już 24 września w Starachowicach, a finałowe zaplanowano na 1 października w Ostrowcu Świętokrzyskim, na oddanym w ubiegłym roku do użytku Powiatowym Stadionie Międzyszkolnym.

Gospodarze obiektu - starosta i wicestarosta powiatu ostrowieckiego Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec oraz dyrektor ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Anna Trojanowska cieszą się, że obiekt w takiej skali służy młodym lekkoatletom. Zainteresowanie szkół udziałem w zawodach było ogromne. Ostatecznie w imprezie weźmie udział ponad 270 dzieci. Każda szkoła będzie mogła wystawić drużynę dziewcząt i chłopców. Drużyna będzie liczyła 5 zawodników lub zawodniczek z roczników 2012-2014. Co  ciekawe, kapitanami miast biorących udział w turnieju będą wybitni lekkoatleci: Mateusz Borkowski - Ostrowca Świętokrzyskiego i Wioletta Frankiewicz - Skarżyska-Kamiennej.

-„Lekkoatletyczny Turniej Miast nad Kamienną” to wyjątkowe przedsięwzięcie, którego celem jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci oraz integracja lokalnych społeczności trzech miast regionu – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec.

Także prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki oraz wiceprezydent  Starachowic Elżbieta Gralec podkreślają, że organizacja zawodów rozszerza dotychczasową współpracę gospodarczą miast północnej części województwa świętokrzyskiego o nowy, sportowy, komponent. Włodarze miast są zgodni, że z sąsiedzkiej rywalizacji młodych zawodników, którzy będą biegać na dystansie 60, 600 i 1000 metrów, skakać w dal i rzucać piłką palantową w ramach czwórboju lekkoatletycznego, mogą wyrosnąć przyszli mistrzowie Europy, świata, a nawet olimpijczycy.

Krzysztof Sidowski - prezes Fundacji Ostrowieckiego Sportu,  a także trenerzy ze Skarżyska i Starachowic – Rafał Czarnecki i Dawid Kubic  liczą na to, że „Lekkoatletyczny Turniej Miast nad Kamienną” będzie fantastyczną promocją lekkiej atletyki nie tylko we wszystkich trzech miastach, ale także całego regionu. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje.

-Atmosferę zawodów budować będą maskotki – Juraś z JuraParku w Bałtowie oraz Koziołek Matołek z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Zakończeniem zawodów finałowych rozgrywanych przy sztucznym oświetleniu będzie efektowny pokaz laserów. Na każdego startującego w zawodach czekają nagrody i upominki, a szkoły mogą liczyć na bezpłatny transport na stadion – informuje prezes FOS.

Partnerem zawodów jest także firma Fresh Food, która zadba o zdrowe odżywianie aktywnych, młodych lekkoatletów. Impreza finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacji miast biorących udział w turnieju.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%