Zamknij

Remis w sparingu z Siarką

15:27, 13.07.2024 . Aktualizacja: 16:04, 13.07.2024
Skomentuj

Mecz sparingowy. *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:0).

1:0 – Dominik Pisarek, 10 min. (z rzutu karnego)

1:1 – zawodnik testowany, 61 min.

KSZO (I połowa): Zawodnik testowany I (30.zawodnik testowany II) - Kołoczek, Domagała, Jarzynka, Lis - Orlik, Nowak - Morys, Zimnicki, Pisarek, zawodnik testowany III.

KSZO (II połowa): Zawodnik testowany IV – Gulba, Łazarz, Mężyk, Lenard (65.Lis) – Orlik (65.Nowak), Wójtowicz (75.Bednarski) – Kron, Czajkowski, Mazurek, Mrozik.

Siarka: Cymerys (46.Artym)- Świgut, zawodnik testowany, Bracik, Sulkowski (46.Czajkowski) - Marszalik, P. Lisowski, Feret – zawodnik testowany, Prusiński, zawodnik testowany.

Nasi piłkarze w swoim pierwszym meczu sparingowym zremisowali z jednym z pretendentów nowego sezonu do awansu do II ligi. W naszym zespole nie mogli zagrać mający drobne urazy Dariusz Brągiel i Bartłomiej Kafel. Nie grał także Michał Kot, ale nic dziwnego, skoro nasz klub testował aż trzech bramkarzy. Każdy z nich zagrał między słupkami po 30 minut. Z kolei Siarka testowała zawodników w każdej formacji, a na murawie boiska przy ulicy Różanej zabrakło kilku piłkarzy z podstawowego składu, którzy wczoraj grali w wygranym 2:1 sparingu z Resovią.

Nasz zespół szybko objął prowadzenie. Golkiper Siarki sfaulował w polu karnym Bartosza Zimnickiego, a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Dominik Pisarek. KSZO prowadził w miarę płynne akcje i nie miał większych problemów z neutralizowaniem akcji Siarki.

W II połowie więcej z gry miała już ekipa z Tarnobrzega. KSZO zaś kontratakował. Dwie okazje podbramkowe zmarnowali Łukasz Mazurek i Maciej Mrozik i zamiast prowadzenia naszej drużyny to rywale przeprowadzili składną akcję i zdobyli wyrównującego gola. W końcówce tej odsłony spotkania tarnobrzeżanie przeważali i rozgrywali akcje na naszej połowie, ale wynik nie uległ już zmianie.

W najbliższym tygodniu KSZO 1929 rozegra na boisku przy ulicy Różanej dwa sparingi. W piątek, 19 lipca o 17.30 zmierzy się z czwartoligową Arką Pawłów, a w sobotę, 20 lipca o godz. 11 z Wisłoką Dębica.