Zamknij

Tego nie można przegapić w BWA: „Argonautka” i demo show

Paweł Słowiński Paweł Słowiński 09:32, 27.05.2024 Aktualizacja: 09:37, 27.05.2024
Skomentuj

 

Już w poniedziałek – 27 maja, zespół BWA Ostrowiec zaprasza na wyjątkową prezentację rzeźby Małgorzaty Kopczyńskiej. Z kolei dzień później we wtorek 28 maja tajniki akwareli na żywo zdradzi artysta Szczepan Urbanowicz.

- Tym razem postawiliśmy na rzeźbę i to w kobiecej odsłonie. Do poniedziałkowej prezentacji swojej twórczości zaprosiliśmy pochodzącą z Poznania profesor Małgorzatę Kopczyńską – mówi dyrektorka BWA Ostrowiec Justyna Łada. – Ta wystawa to magiczna i przepiękna wizualnie opowieść o kobiecej sile i poszukiwaniu siebie. W sposób absolutnie cudowny będzie korespondowała z prezentowaną już od miesiąca w górnej części BWA wystawą „Spirit Anatomy” Jósefiny Alanko. Dwie wypowiedzi kobiet, które dzieli kilka dekad, mówią o rzeczach podobnych. To świetny punkt odniesienia dla wielu rozmów i dyskusji. Cieszę się, że mogłam pracować przy tej wystawie jako kuratorka „Argonautki”.

Sama autorka tak mówi o swojej wystawie.

- Szukam swoistego łącznika pomiędzy starożytnymi podbojami Argo- nautów, a współczesnym zdobywaniem nowych obszarów przez Astro-nautów. W tym roku mija 55 lat od lądowania człowieka na Księżycu- 20 lipca 1969 roku cały świat obserwował pierwszy krok Neila Armstronga postawiony w księżycowym pyle. Misja Apollo 11 zakończyła się spektakularnym sukcesem, chociaż niewiadomych było wiele, i nikt nie mógł mieć pewności co do szczęśliwego zakończenia tej wyprawy. Fascynuje mnie odwieczna potrzeba człowieka przekraczania swoich możliwości, stawiana wyzwań samemu sobie, ale też przeznaczeniu – twierdzi Małgorzata Kopczyńska.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godzinę 18.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystawę można oglądać do 21 czerwca 2024 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie BWA Ostrowiec www.bwaostrowiec.pl oraz w mediach społecznościowych na FB oraz IG.

Z kolei we wtorek 28 maja o godz. 18 w BWA Ostrowiec odbędzie się absolutnie wyjątkowe wydarzenie z udziałem światowej sławy architekta i akwarelisty Szczepana Urbanowicza. Artysta na żywo zaprezentuje tajniki akwareli.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nie wszyscy mieszkańcy Denkowa na „NIE” obwodnicy

Przed wyborami Łakomiec mówił że Ostrowiec zasługuje na kolejny most przedłuzenie Chrzanowskiego ale do alei 25lecia ...no ale cóż szkodzi obiecać

Ogrodziak

17:01, 2025-09-09

Sięgamy po pieniądze na budowę kolejnych dróg

Jeśli rozpatrywanie tych wniosków będzie zależeć od Kielc to nie ma się co łudzić że teraz będą zatwierdzone do realizacji - vide droga Ostrowiec-Bałtów czy rewitalizacja Alei 3 maja i ul.Denkowskiej gdzie na realizacje czekaliśmy długie lata bo w samych Kielcach były "pilniejsze" mnie ważne sprawy.

realnie

14:21, 2025-09-08

Czy w Ostrowcu mogą powstawać drony?

Zmyślasz, prognozowanie to zmyślanie. To rachunek prawdopodobieństwa z wieloma zmiennymi. Trzeba być łebskim gościem żeby być bliskim prawdy. Czy jesteś bilisko prawdy okazać się może gdy się wydarzy. Z tego samego powodu całe mnóstwo kredytobiorców oddało bankom całe majątki, swoje i najbliższej rodziny, za błąd w swoich prognozach. Domy, mieszkania, działki, lub ugotowali bajerem w swoich wizjach, a póżniej wzietym na wspaniałe zmazy senne kredycie żyrantów. Lokując ich w spłacaniu za niego jego kredyt. Nie twój cyrk nie twoje małpy o co skamlesz. Jareczek o którym wspomniałeś to miły facet, jednak oddał się całkowicie we władanie Agentowi Bolszewikowi i jego czerwonym kolesiom. A u nich jak u Tuska, obiecać dwa razy to jak dotrzymać. Bardziej chcieli sprzedać tutaj co sie da, nawet za cene zniszczenia, czy doptowadzenia do upadłości, niż rozwijać czy tworzyć. Hub wysokich technologii potrzebuje uczelni wysokich lotów, żeby mieć z czego czerpać obrotniaczków znajacych się na temacie. To jest jak z piciem wody musisz mieć studnie, lub blisko do rzeki. Na wyrzymaniu liści, czy gromadzeniu deszcówki miasta nie zbudujesz. A i do tego potrzebujesz obrotniaczów znających sie na różdzkarstwie, czy uzdatnianiu wody. Możesz oczywiście siorbać z wód podskurnych, ale jak wiadomo one głównie nadają się do podlewania ogródka i jest ich okresowo za mało. Wspomniany Jareczek mógł sobie pogadać, jednak żeby zrobić, to w okół siebie musiał by mieć innych ludzi i harakter może też. Jednak bratanie sie z czerwonymi nie wyszło mu na złe, bo pomimo między innymi, ściemy z osuwiskiem z którym nawet gdyby chciał, to był za krótki, żeby coś pożądnie uczciwie dla poszkodowanych załatwić, nie topiąc któregoś z czerwonych. A na samym poczatku chciał, szybko go jednak z tego wyleczono. U Tuskowych jest identyczmie, prognozy nie są zbyt alarmujące, jesli nie o ich prywatni interes chodzi. To nie tródno zrozumieć. Za lojalność, spadł na cztery łapy jak zapewne wiesz. Zatem jeśli zrozumiesz ile zmiennych musisz obliczyć żeby coś w tym mieście zrobić, to nie krytykuj tych którzy mimo to próbuja. No taka firma ja WB jednak coś zrobiła nawet jesli musieli się wspinać po czerwonych plecach i omijać rzucane im pod nogi kłody. Z tym jest jak z miłoscią. Kwestja chwili spontanu i sprzyjających okoliczności, lub lata znajomości i rozsądnych decyzji. Jednak. W jednym i drugim występuje tyle samo ryzyk. Biorac pod uwage że za to biorą się Tuskowi to muszę przyznać Ci racje. Nie da sie stworzyć cos, jednocześnie to konsumując. W tym przypadku to nie jest wyższa matematyka. Będzie zbyt wiele gąb do wykarmienia. Jeśli już, to zwyczajowo, miasto, lub państwo czyli my, ponieśie koszty prób, błędow i rządz zasiadłych do biesiadowania. Bo oni nie myślą zrobić żeby zarobić, tylko zarobić póki się robi.

Dober ale hóì0we

19:50, 2025-09-05

Czy w Ostrowcu mogą powstawać drony?

Jeden z byłych rezydentów tej mieściny (Wilczyński) obiecywał, że stworzy w wieżowcu znajdującym się przy ulicy Świętorzyskiej Hub Wysokich Technologii :) Teraz czytam o jakiejś firemce, która pewnie wydrze dotacje z czegoś podobnego do KPO na zakup drukarek 3D i innego shitu potrzebnego do ich składania. Oczyma wyobraźni widzę tych absolwentów, między innymi z WAT, piszących oprogramowanie do tych dronów, a wszystko to w tutejszym Januszpolu Prawie-najniższa-krajowa :) No tak będzie, nie zmyślam :D

No tak będzie

14:24, 2025-09-05

0%