Nowoczesny i multimedialny projekt Biura "Niepodległa" pod nazwą ISKRY NIEPODLEGŁEJ odwiedzi, w dniach 19-20 maja, mieszkańców Bałtowa. Ta wyjątkowa ekspozycja prezentująca wybitne postaci Polek i Polaków, którzy dokonywali wielkich czynów w różnych dziedzinach życia, a ich osiągnięcia do dziś wpływają na losy i codzienność wielu ludzi, skierowana jest dla młodszych jak i starszych widzów.
?php>
ISKRY NIEPODLEGŁEJ to mobilne widowisko edukacyjne Biura "Niepodległa" popularyzujące sylwetki niezwykłych rodaków: sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. To część historii, bez której trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę, to opowieść o potencjale naszej wspólnoty - podkreśla Wojciech Kirejczyk, dyrektor Biura "Niepodległa".
?php>
Nowatorskie podejście do prezentacji polskiej historii mieści się w nowoczesnej naczepie, która przemierza kraj, odwiedzając kilkadziesiąt większych i mniejszych miast i miejscowości. Mobilny spektakl to przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze pamięci, dzięki czemu historia Polski i wartości dla Polaków najistotniejsze mogą być prezentowane w sposób interesujący i atrakcyjny dla różnych grup odbiorców, także tych najmłodszych, zachęcając ich do pogłębiania wiedzy w tym zakresie. Przedsięwzięcie łączy najlepsze doświadczenie i wiedzę "Niepodległej" i każdy niezależnie od wieku, zainteresowań czy miejsca zamieszkania może stać się iskrą niepodległej i tworzyć nową historię naszego kraju - dodaje Wojciech Kirejczyk.
?php>
Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ powstał dzięki współpracy Biura "Niepodległa" i polskich producentów z różnych branż. Podczas wypracowywania formuły mobilnego spektaklu zaprojektowano nowoczesne narzędzia (m.in. mobilny ekran transparentny), które łączą funkcjonalność z atrakcyjnym designem przestrzeni. Narratorem prowadzącym odbiorców przez opowieść o polskich dokonaniach jest cyfrowy byt, a część grafik zostało stworzonych z pomocą sztucznej inteligencji. Widowisku multimedialnemu towarzyszy wybór kilku cennych eksponatów materialnych, pozyskanych dzięki uprzejmości Kancelarii Prezydenta RP, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Narciarskiego, PIAP Space sp. z o.o., Sieci Badawczej Łukasiewicz - Łódzkiego Instytutu Technologicznego i Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Docelowo w 2023 r. multimedialne widowisko zobaczą mieszkańcy około 100 miejscowości we wszystkich województwach. Dokładną trasę można śledzić na stronie projektu www.iskryniepodleglej.pl oraz w kanałach social media Biura "Niepodległa".
?php>ISKRY NIEPODLEGŁEJ w Bałtowie
?php>Lokalizacja - Parking obok JuraParku Bałtów - Bałtowski Kompleks Turystyczny
?php>Harmonogram:
?php>19 maja - 10:00 - 18:00
?php>20 maja - 10:00 - 16:00
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz