Ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem, do domu jednorodzinnego znajdującego się w dolnej części Ostrowca Świętokrzyskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w różnych walutach. Łącznie było to blisko 19.000 złotych.
-Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 40-letniego podejrzanego o to przestępstwo –mówi komisarz Ewelina Wrzesień. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do której się przyznał.
Wpadka dwóch włamywaczy
Dwóch mężczyzn włamało się do domu jednorodzinnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem włamywaczy padły m.in. pieniądze, perfumy, zegarki, alkohol, biżuteria złota i srebrna. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na kwotę ponad 15.000 złotych.
-Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych w tej sprawie –mówi komisarz Ewelina Wrzesień. 35 i 46-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, do której obaj się przyznali.
Stróże prawa odzyskali część skradzionego mienia.
Internetowy włamywacz
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy schwytali internetowego włamywacza.
-Jak wynikało z ustaleń stróżów prawa, 47-latek najpierw dokonał kradzieży karty bankomatowej należącej do 19-latki, a następnie, przy jej użyciu, trzykrotnie włamał się na konto pokrzywdzonej i dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie 1.700 złotych –mówi komisarz Ewelina Wrzesień. Ostrowczanin usłyszał zarzuty kradzieży karty płatniczej i włamania się na rachunek bankowy.
Włamał się myjni samochodowej
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 27-latka. Ostrowczanin jest podejrzany o kradzież z włamaniem do jednej z myjni samochodowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Do przestępstwa doszło pod koniec ubiegłego miesiąca, łupem włamywacza padły pieniądze w kwocie ponad 850 złotych –mówi komisarz Ewelina Wrzesień. Włamywaczem okazał się 27-letni ostrowczanin, który jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał.
Trafili do aresztu
Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy wobec 42 i 47-latka. Obaj ostrowczanie podejrzani są o kradzież z włamaniem do niezamieszkałego domu na terenie miasta.
-Łupem włamywaczy padł segment radiostacji wojskowej oraz kolorofon z zasilaczem –mówi komisarz Ewelina Wrzesień. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 3.200 złotych. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 47 lat odpowiedzialnych za to przestępstwo. Byli to ci sami mężczyźni, którzy usłyszeli już zarzuty za podobne przestępstwa. W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie zarówno z tego, jak i poprzednich przestępstw, które teraz wrócą do prawowitych właścicieli.
Obaj sprawcy usłyszeli w prokuraturze zarzuty. W związku z tym, że 47-latek działał w warunkach multirecydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.
Kradzież z włamaniem
Art. 279. Kradzież z włamaniem została unormowana w art. 279 Kodeksu karnego. Par. 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Par. 2. Jeżeli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Włamanie polega na nielegalnym wejściu do budynku, mieszkania, pojazdu lub innego miejsca w celu dokonania przestępstwa, najczęściej kradzieży. Włamanie zwykle wymaga użycia siły lub narzędzi do pokonania zabezpieczeń. Włamywacze mogą używać różnych technik, od prostych metod takich jak wyważenie drzwi, po bardziej zaawansowane, jak stosowanie narzędzi do manipulowania zamkami czy wyłączania systemów alarmowych. Włamanie może mieć miejsce zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach, sklepach czy pojazdach.
Multirecydywa oznacza sytuację, gdy sprawca dokonuje trzeci z kolei czyn zabroniony, w sposób umyślny, a skazanie za drugie z kolei przestępstwo miało miejsce w warunkach recydywy podstawowej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz