Na śląsku doszło do niezwykle groźnego incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie. Pewna mieszkanka Pawłowic chciała napoić pytona tygrysiego należącego do jej brata, jednak gad niespodziewanie ją zaatakował.
W Pawłowicach 41-letnia kobieta została unieruchomiona przez potężnego pytona tygrysiego, podczas gdy próbowała go napoić. Gad ugryzł ją w rękę, a następnie zaczął ją dusić.
Ne szczęście w domu przebywali jej bliscy, którzy błyskawicznie wezwali pomoc. Na miejsce wezwano służby ratunkowe - trzy zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie.
Kluczową rolę w uwolnieniu kobiety odegrał weterynarz, który zalecił oblanie węża zimną wodą, co okazało się skuteczne.
Ofiara została natychmiast przetransportowana do szpitala z poważnymi obrażeniami ręki.
Pyton tygrysi należy do jednych z największych gatunków pytonów na świecie, charakteryzując się niezwykle silnym, masywnym ciałem, którego obwód może przewyższać obwód dorosłego mężczyzny. Posiadanie takiego węża w domu niesie za sobą ogromne ryzyko.
Dorosłe osobniki mogą stanowić poważne zagrożenie, szczególnie że niektóre z nich wykazują agresywne zachowania.
Dieta pytona tygrysiego obejmuje głównie ssaki takie jak myszy, szczury czy króliki, jednakże w ekstremalnych sytuacjach mogą również stanowić zagrożenie dla ludzi.
Most w Sandomierzu rośnie na naszych oczach
Kiedy w Ostrowcu urośnie na naszych oczach nowy most, nowy wiadukt, nowe osiedle mieszkaniowe, nowa fabryka? Czekamy, choć cierpliwość się kończy.
zatroskany
08:03, 2025-06-01
PKW: najwyższa frekwencja w I turze wyborów
Karol Nawrocki blysnął moim zdaniem najpiękniejszym hasłem wyborczym nawiązujacym do rycerskości i bycia człowiekiem honoru. ,, Choć bym szedł ciemną doliną, zła się nie ulękne, bo Wy jesteście ze mną". Wiele razy w tym kraju Literacki cytat odmieniał ten kraj na lepsze, jak ten Mikołaja Reja że polacy nie gęsi... lub pokazywał że tak to tylko potrafią polacy chocby ten Juzefa Beka ,,Jest jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor" .Oby honor, duma z własnego kraju i naszych obywateli powrócił na salony polskiej polityki. Oby bycie polakiem wzbudzało zazdrość i szacunek wśród obywayeli innych krajów. Nawet sobie nie zdajemy sprawy jak nie wiele nam do tego potrzeba. Pogońmy sprzedajnych szmaciarzy bez honoru i wystarczy wybrać sobie dobrych, służacych nam i naszym sprawom polityków. I szanować się nawzajem. Może jeszcze wspierać, ale to to już wzależności o której szkole wychowania mówimy. Szkole miłości, czy szkole zazdrości. Jak to tam komu wynika z rodznnych tradycji. Obie powinny motywować. Najlepiej pozytywnie motywować. Na początek pozostańmy przy wzajemnym szacunku. To powinno wystarczyć. Reszte mamy wyssaną z mlekiem matki. To najlepsza droga do dobrobytu tego kraju i jego obywateli.
Sposób na Arcybiedas
17:38, 2025-05-30
Automaty do gier w depozycie służb !?
Ale sukces. Wystarczy żeby wsiedli do nieoznakowanego i pojeździli po osiedlach. Praktycznie na każdym jest taki z nadmiarem kamer na budynku :)
nimom
21:18, 2025-05-29
Automaty do gier w depozycie służb !?
a w wąskiej uliczce ?
mogo
20:53, 2025-05-29
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz