Zamknij

Dodaj komentarz

Salmonella w popularnym suplemencie. „GIS ostrzega: nie należy spożywać”

Źródło: GIS 09:00, 21.11.2025
Skomentuj Obraz Birgit z Pixabay Obraz Birgit z Pixabay

GIS wykrył obecność Salmonella w partii błonnika firmy Oleofarm. Produkt jest wycofywany ze sprzedaży. Konsumenci nie powinni go spożywać.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności. Podczas kontroli urzędowej stwierdzono obecność bakterii Salmonella spp. w jednej z pięciu przebadanych próbek suplementu – błonnika produkowanego przez firmę Oleofarm.

Dotyczy konkretnej partii

Ostrzeżenie odnosi się wyłącznie do poniższego produktu:

  • błonnik 350 g,
  • numer partii: 240384,
  • data minimalnej trwałości: 03.2026,
  • producent: Oleofarm Sp. z o.o., ul. Mokronoska 8, 52-407 Wrocław.

– W wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność Salmonella spp. w 1 z 5 próbek suplementu diety pn. Błonnik – informuje GIS.

Produkt już wycofywany

Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu producent podjął decyzję o wycofaniu wskazanej partii z rynku. Jednocześnie prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić, jak doszło do skażenia.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują cały proces.

GIS apeluje do konsumentów

Spożycie błonnika z tej partii może prowadzić do zatrucia pokarmowego.

– Nie należy spożywać partii produktu wskazanej w komunikacie – ostrzega GIS.

Źródło zdjęcia głównego: Obraz Birgit z Pixabay

(Źródło: GIS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Inwestor nadal chce postawić park handlowy

Bez sensu, ludzie nie maja pracy a zatem i pieniedzy , wiec kto bedzie kupowal w tych marketach

myślcie!

14:14, 2025-11-21

Inwestor nadal chce postawić park handlowy

Lepiej oddać teren pod budowę jakiegoś zakładu produkcyjnego lub osiedla mieszkaniowego niż kolejnych nikomu nie potrzebnych marketów

Nygus123

13:48, 2025-11-21

Inwestor nadal chce postawić park handlowy

Najpierw takie to porównanie : ilu mieszkańców Ostrowca mieszka w tzw. górnej części miasta a ilu w w/w terenie ? Przewaga górnej części jest miażdżąca i chyba nikt w to nie wątpi. W tej górnej części jest wiele wiele niezagospodarowanych terenów/ugorów które świetnie nadają się na wszelkie obiekty handlowe,usługowe et. etc. etc. a dolna część Ostrowca to dobra ziemia pod uprawy czy choćby tereny dla dziko żyjącej zwierzyny,zwłaszcza tereny dawnych łąk denkowskich lecz od lat robi się wszystko odwrotnie,na bardzo dobrej ziemi postawiono hale produkcyjne,skład węgla,obiekty sportowe i magazyny czy hurtownie. Chyba nie trzeba wspominać że ta dolna część miasta była i ciągle jest terenem zalewowym Kamiennej i czy nam się to podoba czy nie to kiedyś będzie tam powódź i ogromne straty materialne a wtedy lament i pretensje do władz miasta i powiatu.

oko

12:28, 2025-11-21

Inwestor nadal chce postawić park handlowy

Świetny teren pod taką inwestycję. Starostwo kombinuje, żeby nie zagrozić swoim znajomym biznesmenom.

zatroskany

11:12, 2025-11-21

0%