Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim biorą udział w projekcie TIK dla instytucji Kultury. W ramach tego przedsięwzięcia obie instytucje otrzymały właśnie kompleksowe rozwiązania z zakresu Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, takie jak doposażenie w nowoczesny sprzęt IT i pomoce dydaktyczne pozwalające rozszerzyć ofertę zajęć edukacyjnych prowadzących przez instytucje. Do instytucji trafiły m.in. zestawy klocków do programowania lego mindstroms.
?php>- Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych wśród uczniów w wieku 10-18 lat oraz pracowników samorządowych instytucji kultury oraz z terenu województwa świętokrzyskiego- wyjaśnia Edyta Kraska, dyrektor Projektu ?TIK w instytucji kultury?. Skupimy się na dwóch kwestiach. Pierwsza będzie sprowadzała się do kompetencji medialnych, zaś druga do podstaw programowania w różnych językach.
?php>W ramach projektu o 10 laptopów, 10 tabletów, 10 kompletów klocków LEGO, oraz 10 gier edukacyjnych w sumie wzbogaciły się dwie ostrowieckie jednostki kultury. Wszystko to dzięki Stowarzyszeniu Nowe Oblicze Edukacji i projektowi ,,TIK w instytucji kultury``, ale także wsparciu Grupy MAC.
?php>- Nie tylko szkoła, ale to właśnie placówki kulturalne mają duży wpływ na kształcenie najmłodszych, dlatego też tam koncentrujemy swe działania.- mówi Michał Marciniak, krajowy koordynator sprzedażowych Grupa MAC. Cieszymy się z tego, że możemy przekazać ten sprzęt, a tak naprawdę będziemy się jeszcze bardziej cieszyć kiedy trafi on do edukatorów, nauczycieli, którzy później w kolejnych etapach szkoleń będą mogli nauczyć nasze dzieci programowania czy pracy z klockami lego mindstroms.
?php>- Bardzo się cieszę, że rozszerzymy swój zakres misji na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego miasta - mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Technologie informacyjno- komunikacyjne są przyszłością. A liczę, że dzięki temu działaniu da się uzyskać efekt synergii z SOWĄ, czyli filią Centrum Nauki Kopernik, która powstanie w budynku ZDK.
?php>- Mamy nadzieje, że doposażenie naszej instytucji w ten sprzęt i przeszkolenie pracowników będzie miało również wpływ na wzrost zainteresowania biblioteką oraz wzbogaci naszą ofertę- mówi Ewa Pożoga z MBP.
Sprzęt, który trafił do Ostrowca Świętokrzyskiego zakupiony został za kwotę ok. 50 tysięcy złotych, projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)
Ok - nachodżcy be, ale kolorowy piłkarzyna, który przyjedzie grać w tym zaściankowym klubiku już jest ok? Z tego co widzę maszerują głównie gówniarze naklejający pomarańczowo-czarne naklejki gdzie tylko się da. Niedługo najważniejsze stanowisko w kartonowym kraju zajmie kibol i dlatego towarzystwo skupiające się wokół najbardziej przepłaconej dyscypliny sportowej dumnie pondosi głowy. Jest to chyba jedyny znany mi sport do którego potrzeba asysty takiej ilości Policji, która mogłaby w tym czasie na przykład pojechać na wzgórze przy lokalnym kirkucie w celu postania z godzinę :)
Antyfan
22:27, 2025-08-03
Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)
Imigranci nie, ale pewnie większość pracowała za granicą - wtedy to nie było bee. Czyli jak nie imigranci to kto będzie pracować na Państwo?! no bo przecież wg nich nikt spoza granicy kraju...
Heh
14:53, 2025-08-03
Kibice KSZO przeciw imigrantom (zdjęcia)
Na jednym z transparentow napisane ,, NIE DLA INZYNIEROW,, moze sami oni powinni ksztalcic sie na inzynierow i budowac dobrobyt Polski. Tu sie myli nielegalnych emigrantow z emigrantami zarobkowymi. A na pewno kazdy z nich ma w rodzinie czy znajomych kogos kto pracuje za nasza granica. Wiec troche mniej tej hipokryzji !?
Ostrowiak w Southamp
09:40, 2025-08-03
1 sierpnia 1944 - Pamiętamy!
Czy w intencji innych powstańców też takie obchody są?
zatroskany
21:49, 2025-08-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz