Zapraszamy na kolejny spacer po mieście z przewodnikiem, podczas którego przyjrzymy się wybranym budynkom powstałym w Ostrowcu Świętokrzyskim po 1945 roku. Przekonamy się, że ta niedoceniana, a wręcz niedostrzegana część naszego dziedzictwa stanowi ważny składnik funkcjonalny współczesnego miasta. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia wnętrz wybranych obiektów - hotelu Accademia (dawniej Łysica) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody. Spacer poprowadzi Wojtek Mazan, historyk sztuki, adiunkt Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego MHA. Gościem specjalnym podczas spaceru będzie Kacper Kępiński - architekt, krytyk architektury, kierownik Działu Projektów Zewnętrznych i Wystaw w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki, autor i kurator wystawy "Ruch tektoniczny. Powojenna architektura województwa świętokrzyskiego".
?php>sobota 24 lutego 2024 r., godz. 11.00-13.00
?php>zbiórka: Rynek, przy globusie
?php>Udział w spacerze jest bezpłatny
?php>Obowiązują zapisy: [email protected] /41 265 36 51/669 970 489/ w oddziale (Pałac Wielopolskich w Częstocicach, ul. Świętokrzyska 37, Ostrowiec Świętokrzyski)
?php>?php>Spacer jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Ruch tektoniczny. Powojenna architektura województwa świętokrzyskiego", która trwa w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach do 25 lutego 2024 roku. Wystawa jest okazją, by poznać to co najciekawsze w świętokrzyskiej architekturze. Od rozpoczętych jeszcze przed II Wojną Światową szpitali i szkół, przez zdobione, socrealistyczne gmachy wznoszone w latach pięćdziesiątych, ogromne osiedla i ekspresjonistyczne konstrukcje późnego modernizmu, powrót do tradycyjnej architektury i historyzmu w latach osiemdziesiątych po współczesne próby czerpania z unikatowych bogactw natury i krajobrazu. Na wystawie zaprezentowane są w dużej mierze nieznane dotąd obiekty oraz ikoniczne budynki, ilustrowane zdjęciami i makietami przygotowanymi przez pracownię ceramiczną Instytutu Dizajnu w Kielcach.
?php>Organizator: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Współorganizator: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim
?php>Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rozpoczął się czas letnich festiwali w powiecie.
Brak istotnej informacji. Wstęp wolny?
Iga
17:39, 2025-07-04
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
widać że nie jesteś pracownikiem tego zakładu skoro tak lekko piszesz (Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią) - tu chodzi o największy zakład pracy w mieście którego pracownicy utrzymują tysiące mieszkańców Ostrowca , nie czujesz tego ?? a co do ciężkich warunków pracy w hucie , bywało dużo trudniej i za niewielkie wynagrodzenie + strach że z dnia na dzień pójdzie się na bruk za bramę huty ; zanim coś napiszesz to 100 razy pomyśl...
W.S.
07:45, 2025-07-03
Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu
Szanowna rado nadzorcza nie jesteście biurem podróży, powinniście jakoś wyglądać. Rozwój usług funeralnych - spoko. Utrzymanie terenów cmentarzy - spoko. Ale wdrażanie rozwiązań podnoszących jakość obsługi mieszkańców cmentarzy to naprawde muszę zobaczyć.
Nowy wymiar...jednak
03:27, 2025-07-03
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
Wiedzą jak uciszyć ludzi. Może zafundują nam kolejną obniżkę płac?? a później wróci wszystko do normy. Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią. Ludzie są już zmęczeni brakiem odpowiednich podwyżek w stosunku do bardzo ciężkich warunków pracy.
Hutnik
10:02, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz