To już tradycja, że tłumy wypełniły Galerie Fotografii Miejskiego Centrum Kultury podczas XVIII "Dorocznej Wystawy Fotoklubu MCK". Znów miłośnicy fotografii spisali się na medal prezentując różnorodną tematykę, ale i świetną jakość prezentowanych zdjęć.
?php>- Nasz fotoklub przed rokiem stał się pełnoletni, a teraz stały się takie nasze wystawy, bowiem dziś prezentujemy XVIII Doroczną Wystawę Fotoklubu Galeria MCK - mówi prezes ostrowieckiego fotoklubu, Mirosław Radomski. Widać na niej, że nadal pracujemy, choć wiemy, że ostatnie lata nie były wcale takie łatwe. Najpierw była pandemia, a teraz mamy kryzys energetyczny, ale nie zraża nas to, bowiem nadal się spotykamy, dyskutujemy o fotografii i wykonujemy zdjęcia. Ta wystawa z racji "osiemnastki" jest mocno dojrzała, a mimo różnorodnych prac bardzo spójna. Na uwagę zwraca bardzo wysoki walor techniczny przygotowanych zdjęć, co potwierdza warsztat członków fotoklubu.
?php>Choć, jak przyznaje prezes Mirosław Radomski noże ilość członów jest nieco mniejsza niż we wcześniejszych latach, ale pracująca w fotoklubie grupa jest mocno aktywna, co potwierdzają indywidualne wystawy i nagrody. Trzeba wiedzieć, że poprzednia Doroczna Wystawa Fotoklubu pojawiła się w galeriach w Lublinie i Janowie Lubelskim.
?php>- Mamy dziś na ścianach galerii prace 27 autorów, część z nich już doskonale znamy, ale cieszą nowe osoby- mówi kustosz Galerii Fotografii MCK, Stanisław Dunin Borkowski. Mamy chociażby prace pani Urszuli Żelaszczyk, która jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, tam prezentując swe zdjęcia. Jak również na dorocznej wystawie widzimy dokonania utalentowanej Wiktorii Sadowskiej, która pierwsze kroki stawiała w naszej grupie "Statyw". To już tradycje, że dzisiejsza wystawa prezentuje szerokie spectrum spojrzeń na świat.
?php>- Miło jest, kiedy na nasze zaproszenie tak wiele osób odpowiada swą obecnością- mówił prezydent Jarosław Górczyński. To jest już tradycją tego środowiska i tej już osiemnastej ekspozycji. Cieszymy się przy tej okazji, że w Ostrowcu świętokrzyskim dbamy o kulturę, a państwo jesteście wyjątkową publicznością.
To już tradycja, że wystawie towarzyszy limitowane wydawnictwo albumowe.
?php>Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi w toku
Ja tylko staram sie pokazać, że tym miastem zawsze rządzili czerwoni i ARBUZY z ZSL u.Przecież to KLUB WESOLEGO SZAMPANA i ...POSADEK. Najgorsze jest to ,ze w takich wielkich metropoliach jak Ostrowiec ta władza jest przekazywana po linii partii z dziada....na wnuka. Chyba nie zaprzeczysz ze prawie każdy w tym mieście, w mniejszym lub większym stopniu zna KOGOŚ,który mu COŚ a on potem tem komuś tez COŚ. Zresztą jak w takim mieście jak KRAKÓW idą wały i posady to co sie dziwić w mniejszych ośrodkach. Pozdrawiam bez kolorów partyjnych, tych zdrowo myślących w tym mieście.
PUSTY DZBAN
14:56, 2026-02-25
Śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi w toku
Nie Pusty Dzbanie, on jest od tych samych co teraz „rządzą”. Za wrednych pisiorow postawiono mu zarzuty a wredna jakże koalicja kontynuuje te paskudne polityczne gierki. To były jakieś tam prywatne sprawy pana prezydenta czy tam gra polityczna. Ale jak widać żadna z tych linii obrony nie przeszła, chociaż ludzie zagłosowali za kontynuacją „złotej ery”. Paradoks, głupota, żenada? Ciężko wyczuć
Dycha starczy
13:33, 2026-02-25
Śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi w toku
Zaraz ,zaraz a to on nie byl od pisiorow? Jest tu taki jeden ,który mówi ze to wszystko pisiory zrobiły....ZATROSKANY,, zostałeś wywołany do tablicy.🤣🤣🤣
PUSTY DZBAN
12:17, 2026-02-25
Zielone światło dla przedłużenia Chrzanowskiego
Prosto przez ....cmentarz
PUSTY DZBAN
11:30, 2026-02-25