-Odwiedziła mnie rodzina z zagranicy, więc chciałem pokazać im moje miasto - mówi jeden z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Udaliśmy się do Parku Miejskiego, gdzie chciałem pokazać nie tylko sam park, ale także zmodernizowany amfiteatr, w którym jest dostępny WC, ale tylko w momencie, gdy na obiekcie odbywa się impreza.
Po pewnym czasie, jak zaznacza mężczyzna, przyjezdni chcieli skorzystać z WC, niestety jedyny Toi-Toi, który odnaleźli w parku, był przewrócony, a jak trafili do WC w rynku, to przerazili się brakiem czystości.
Spostrzeżenia czytelnika przekazaliśmy do Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Wydział Ekologii i Infrastruktury Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego informuje, że corocznie wyłania wykonawcę w wyniku postępowania
o zamówienie publiczne na obsługę dwóch szaletów, tj. przy ul. Alei 3 Maja oraz przy ul. Starokunowskiej - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez Adriana Murdzę, inspektora z Biura Prezydenta Miasta. Zadaniem wykonawcy jest utrzymanie odpowiedniego stanu higieniczno –sanitarnego, w tym: zamiatanie i zmywanie podłóg, zmywanie lamperii ściennej, dezynfekcja powierzchni podłóg i ścian środkami myjąco- dezynfekującymi, mycie i dezynfekcja urządzeń sanitarnych, wyposażenie szaletów w środki higieniczne i dezynfekujące, bieżące drobne naprawy, w tym: wymiana i uzupełnianie uszkodzonych elementów wyposażenia, udrażnianie odpływy w przypadku zapchania się urządzeń sanitarnych.
Jak podkreśla A. Murdza, pracownicy Wydziału Ekologii i Infrastruktury na bieżąco monitorują powinności wykonawcy wynikające z zapisów umowy. Przeprowadzają wyrywkowe wizję oraz dokumentują w postaci dokumentacji fotograficznej stan i czystość szaletów.
-Mając na uwadze sytuację opisaną w interwencji, dodatkowo uczulono wykonawcę w zakresie dbałości o stan higieniczny w przedmiotowych szaletach - czytamy w dalszej części oświadczenia.
Obsługę przenośnych kabin sanitarnych zlokalizowanych m.in. w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego, realizuje wykonawca, którego gmina Ostrowiec Świętokrzyski, również corocznie wyłania. Niestety z przykrością stwierdzamy, że tego typu akty wandalizmu dotyczące przewracania kabin sanitarnych powtarzają się nagminnie. Jeżeli chodzi o Park Miejski, wykonano w tym celu podłoże z kostki brukowej, na której ustawiana jest przedmiotowa kabina.
Dodatkowo wykonawca stara się kotwić kabinę, jednak do wandalizmu dochodzi najczęściej w porze nocnej. W przypadku powzięcia informacji o aktach wandalizmu, pracownicy Wydziału Ekologii Infrastruktury niezwłocznie powiadamiają wykonawcę, o tym fakcie, który natychmiast poprawia kabiny. Pracownicy wydziału, zgłoszą do wykonawcy potrzebę dodatkowych mocowań do gruntu, oraz zgłoszą zapotrzebowanie na dodatkowe patrole Straży Miejskiej w rejonie Parku Miejskiego.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz