Święto „Białej Laski”

We wnętrzach Restauracji ?Wenus? członkowie ostrowieckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych obchodzili coroczne Święto Białej Laski.W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprezes zarządu PZN w Warszawie Tomasz Krzyżański, dyrektor Okręgu Świętokrzyskiego PZN w Kielcach Wojciech Czajkowski, poseł Andrzej Kryj, wicestarosta Eligiusz Mich, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda? Dudek, radni: Marta Woźnicka? Kuzdak, Urszula Uba i Włodzimierz Sajda oraz przyjaciele i sympatycy ostrowieckiego koła.
W Ostrowcu Świętokrzyskim koło PZN działa od 1954 r., zaś od 2011 r. jego prezesem jest Dorota Wójcik, która zaznacza, że ?Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu?, bowiem niekiedy wystarczy odrobina ciepła i ludzkiej życzliwości, aby inni poczuli się ważni i potrzebni. Ostrowieckie koło liczy około 300 osób oraz 14 dzieci. Coroczne święto to nie tylko okazja do wspólnej zabawy i integracji, ale także refl eksji i zwrócenie uwagi na problemy osób niewidomych i niedowidzących. Taki też jest cel organizacji, której zarząd stara się wspierać osoby niewidome w powiecie ostrowieckim i pomagać im w pokonywaniu barier życia codziennego, a także w rozwijaniu swoich pasji, gdyż należy pamiętać, że wśród członków koła są niezwykle wrażliwe osoby, które realizują się poprzez tworzenie poezji czy też sztukę malarską.
Podczas uroczystości zarząd koła odebrał wiele życzeń i gratulacji, a wzruszającym akcentem były kwiaty z bibuły, rozdawane przez dzieci zaproszonym gościom, wykonane przez pracownię rękodzieła Fundacji ?Pomocna Dłoń?. Atrakcją muzyczną spotkania były prezentacje wokalne Pereł Ryszarda Góry, a wyśmienitą zabawę taneczną zapewnił Zbigniew Olczyk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *