Ulica Traugutta do odbioru

Trzy tygodnie pozostało do zakończenia remontu ul. Traugutta. Na tę inwestycję mieszkańcy najstarszego ostrowieckiego osiedla czekali ćwierć wieku.-Najpierw zabraliśmy się za czyszczenie kanalizacji deszczowej i na samym początku spotkała nas niespodzianka. W kanale był ponad 7-metrowej długości korzeń topoli. Do jego usunięcia musieliśmy sprowadzić specjalistyczny sprzęt z Kielc. Zamiast 60 proc. zanieczyszczenia kanalizacja była niedrożna w 90 proc. ?mówi Sławomir Malec – właściciel firmy Drogbud z Sudolu, wykonawcy inwestycji.
Te niespodzianki, jak i remont 100-letniego bloku z wymianą dachu naprzeciwko Parku Fabrycznego spowodowało pewne opóźnienie, ale nie ma zagrożenia i w listopadzie ulica zostanie przekazana do odbioru. Firma Drogbud położy nowy dywanik asfaltowy na odcinku ulicy od ronda obok technikum hutniczego do ronda obok dawnego wejścia głównego do huty. Zadanie obejmuje też przebudowę pierścienia ronda, niestety fatalnie zaprojektowanego i nawierzchni asfaltowej, zniszczonej przez TIR-y, a także remont chodników.
Na alejkach dla pieszych została już położona funkcjonalna kostka granitowa. W ramach inwestycji zostanie też wykonana nowa zatoka autobusowa i oczywiście zieleńce.
Radny Włodzimierz Sajda ma grubą teczkę pism, które w imieniu samorządu osiedlowego wysłał do marszałka woj. świetokrzyskiego. Podkreśla zaangażowanie dyrektora ŚZDW, Damiana Urbanowskiego. Wszyscy w os. Hutnicze są usatysfakcjonowani inwestycją, która odmieni oblicze tej części miasta.
-Staraliśmy się przez kolejne tygodnie zachować drożność ruchu, ale w momencie układania nowego dywanika, kierowcy muszą odczuć niedogodności, staramy się do minimum ograniczyć je ?mówią wykonawcy.
Firma Drogbud brała udział w remoncie pierwszego etapu ulicy Traugutta. Wtedy była ona podwykonawcą MPDR, dziś jest wykonawcą.
fk

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *