Pomóżmy zorganizować wystawę o działalności Sióstr Rodziny Maryi

Zwrócił się do Grzegorz Nowak – nauczyciel historii wraz z uczniami z Koła Odkrywców Historii przy Katolickim Zespole Edukacyjnym, którzy zajmują się badaniem historii lokalnej.

Ich projekt badawczy poświęcony jest dziejom działalności Sióstr Rodziny Maryi w Ostrowcu Świętokrzyskim, począwszy od 1927 r. aż po współczesność.
– W przyszłym roku przypada 90. rocznica sprowadzenia Sióstr do Ostrowca i chcielibyśmy to uczcić wystawą, do której właśnie potrzebne są nam wszelkie materiały. Zbieramy materiały i wspomnienia o działalności Sióstr Rodziny Maryi w Ostrowcu Św. ? mówi Grzegorz Nowak. -Chętnie wysłuchamy wspomnień związanych z działalnością Sióstr, zapoznamy się z relacjami i zdjęciami. Nasz projekt upamiętnienia działalności Sióstr. Prowadzony jest przez Koło Odkrywców Historii przy Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej.
Osoby, które chcą się podzielić wspomnieniami, a także użyczyć dokumentacji fotograficznej proszone są o kontakt pod nr tel. 662078966, osobiście w siedzibie szkoły przy ulicy Grabowieckiej 15 lub poprzez e-mail na adres: gezu111@gmail.com.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *