Nasi uczniowie wyróżnieni przez premier Beatę Szydło! (zdjęcia)

Krzysztof Łapan z  LO Nr II im. J. Chreptowicza i Grzegorz Waliszczak z LO Nr I im. St. Staszica podczas uroczystej Gali Stypendystów Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odebrali w Dniu  Edukacji Narodowej dyplomy z rąk Premier RP Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej. W uroczystości uczestniczyli także starosta ostrowiecki Zbigniew Duda oraz dyrektorowie obu szkół: Sławomir Miszczuk i Tomasz Kwiatkowski.
Krzysztof Łapan – uczeń klasy III o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w ?Chreptowiczu? to dwukrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów. -Tegoroczne obchody przyznawania nagród polskim stypendystom to z pewnością unikatowe dla mnie doświadczenie ? mówi. -Osobiste gratulacje ze strony Pani Premier RP i Pani Minister Edukacji Narodowej to ogromny zaszczyt. Czuję wielką radość i wielkie wyróżnienie z tego, że miałem przyjemność doświadczyć tak wspaniałych wrażeń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Krzysztof Łapan to uczeń wszechstronnie uzdolniony, kilkukrotny laureat różnych konkursów przedmiotowych, najczęściej  z języka angielskiego, w których zawsze był bezkonkurencyjny. Pokonując kilka tysięcy rywali z całego kraju, zdobył I miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Fox oraz w Ogólnopolskim Konkursie JERSZ English ACE. Świetnie poradził sobie także  podczas niezwykle trudnych eliminacji Olimpiady Języka Angielskiego, kwalifikując się do etapu ustnego. Pierwsze miejsce  w Polsce zdobył także w ogólnopolskim konkursie ?The Faces of America?, w którym to wraz z dwoma kolegami z klasy pokonał kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Krzysztof wielokrotnie wyróżniał się  znakomitą znajomością języka angielskiego, talentem literackim, umiejętnością logicznego myślenia oraz ogromną wiedzą na temat kultury i literatury krajów anglojęzycznych.
Warto podkreślić jeszcze inne zdolności językowe Krzysztofa ? bez problemu porozumiewa się w języku niemieckim i francuskim, a literaturę obcą czyta w oryginale. Poza tym Krzysztofa cechuje wszechstronność i ciekawość wiedzy z różnych dziedzin życia ? Krzysztof każdego roku osiąga imponujące wyniki w uczeniu się wszystkich przedmiotów realizowanych w klasie o profilu matematyczno ? fizyczno ? informatycznym. W ubiegłym roku  szkolnym osiągnął średnią ocen 6,0!. Interesuje się jeszcze astronomią, historią i sportem. Jego pasją są podróże. Dla rówieśników jest superkolegą o dużym poczuciu humoru, a dla nauczycieli niezwykle sympatycznym, młodym człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej i szerokich horyzontach myślowych.
Z kolei Grzegorz Waliszczak jest uczniem klasy III o profilu biologiczno-chemicznym w Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. Już w szkole podstawowej został laureatem etapu wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Jako uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 uzyskał tytuł laureata aż w 8 konkursach przedmiotowych ? z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, historii, biologii, fizyki i informatyki. Dwukrotnie otrzymał tytuł Ucznia Roku przyznawany przez Prezydenta Miasta Ostrowca. Grzegorz jest laureatem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej oraz finalistą Olimpiady Biologicznej i Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Olimpiady Wiedzy Teologicznej, co zwalnia go z egzaminów maturalnych z w/w przedmiotów, dając mu wynik 100% na poziomie rozszerzonym. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymał dwukrotnie Stypendium Ministra Edukacji oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jako jedyny uczeń z Ostrowca został uhonorowany przez Kuratora Oświaty w Kielcach tytułem Diamentu Świętokrzyskiej Oświaty. Jego średnia ocen na koniec roku szkolnego to 6,0. Grzegorz interesuje się językami obcymi (dodatkowo uczy się języka rosyjskiego i arabskiego), chemią, biologią, literaturą antyczną oraz historią Armenii. Cyklicznie zamieszcza swoje artykuły w ormiańskm czasopiśmie Awedis.
Gratulując naszym uczniom Premier Beata Szydło powiedziała: -Wierzę głęboko, że to dopiero początek sukcesów, jakie się przed wami otwierają. Wierzę głęboko w to, że dzisiejszy dzień zmotywuje was, aby jeszcze wyżej się wspinać w tej drodze w poznawaniu świata i odkrywania świata i czynienia tego świata lepszym.
Nic więc dziwnego, że starosta ostrowiecki Zbigniew Duda był dumny z faktu, że  na gali spośród 5 uczniów naszego województwa aż 2 reprezentowało powiat ostrowiecki. Jak podkreślił dyrektor LO Nr II Sławomir Miszczuk, zaproszenie dla uczniów dwóch ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych jest podkreśleniem roli, jaką odgrywają szkoły w kształtowaniu osobowości młodych ludzi. Dyrektor Tomasz Kwiatkowski wskazuje, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać tylko jeden uczeń danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole. Szansę mają także ci, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a z innych co najmniej dobre.
Po wręczeniu stypendiów wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni przez Premier Beatę Szydło na uroczysty obiad.
(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nasi uczniowie wyróżnieni przez premier Beatę Szydło! (zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *