Będą nowe drogi, będą i utrudnienia

Nowy wizerunek zyskują drogi wojewódzkie przechodzące przez Ostrowiec Świętokrzyski.
Najlepiej widać to po kończącym się remoncie ulicy Traugutta, ale to i tak dopiero przedsmak tego co czeka nas podczas przebudowy odcinka: aleja 3 Maja -Okólna – Denkowska -Radwana.
?Kontynuujemy modernizację prestiżowego odcinka drogi wojewódzkiej ? mówił w Ostrowcu Świętokrzyskim marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Przed tygodniem podpisaliśmy umowy na realizację poważnej inwestycji od ulicy Bałtowskiej po Bałtów i Czekarzewice. Ta budowa będzie kosztować 92 mln zł. Najprawdopodobniej w styczniu powinniśmy mieć wszelkie niezbędne uzgodnienia, które pozwolą na ogłoszenie przetargu i ruszy przebudowa odcinka od alei 3 Maja do ul. Radwana. Wartość trwającej przebudowy ul. Traugutta to 777.777 zł. Mam nadzieję, że te sześć siódemek dobrze wróży dla kolejnych przedsięwzięć drogowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.
Choć uciążliwości związane z remontami najbardziej odczuwają kierowcy, ale w swych wypowiedziach doceniają oni to, że stan dróg na terenie Ostrowca Św.
ulega zdecydowanej poprawie.
?Ulica Traugutta to ciąg drogi wojewódzkiej, a remont, jaki jest obecnie przeprowadzany, był długo oczekiwany – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Remontowane są chodniki, wymienione zostały krawężniki, jest układana nowa nawierzchnia asfaltowa z przeróbką dwóch rond. Jest to ulica wjazdowa do naszego miasta. Na pewno remont poprawi komfort jazdy dla kierowców i bezpieczeństwo. Teraz czeka nas zmiana wizerunku centrum miasta, gdyż nowy ciąg dróg wojewódzkich przez Ostrowiec Świętokrzyski zdecydowanie poprawi komfort poruszania się w tej części.
-Wybudowane zostanie m.in. rondo Okólna -Denkowska, które będzie nowym rozwiązaniem komunikacyjnym -zapowiada prezydent Jarosław Gorczyński.
Największym problemem będzie wyburzenie mostu na rzece Kamiennej przy alei 3 Maja. Na jego miejsce powstanie nowy, szerszy most z trzema pasami ruchu. Sądzę, że ta inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

(PaS)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *